REKLAMA

"Polacy przyczynili się do śmierci 200 tys. Żydów". Haniebna prowokacja Jewish.pl na Twitterze

- Polacy pomagali Żydom. Naszym sprawiedliwym rodakom udało się uratować być może nawet 100 tys Żydów. Polacy mordowali Żydów. Naszym rodakom udało się zamordować być może nawet 200 tys. Żydów. Te liczby mówią całą prawdę - napisał w poniedziałek na Twitterze poseł Lewicy dr hab. Maciej Gdula. Z powodu tego, iż jego wpis zawiera ordynarne, szkalujące Polaków kłamstwo, wywołał prawdziwą burzę i być może poniesie on z tego tytułu konsekwencje prawne. Tymczasem portal Jewish.pl, którego autorka Katarzyna Markusz szczuła na Polaków używając w tym celu kłamstw historycznych, powtórzył w swoim wpisie narrację Gduli. 
Brama Auschwitz
Brama Auschwitz / Wikipedia CC BY-SA 3,0 bibi595

- Polacy pomagali Żydom. Naszym sprawiedliwym rodakom udało się uratować być może nawet 100 tys Żydów. Polacy mordowali Żydów. Naszym rodakom udało się zamordować być może nawet 200 tys. Żydów. Te liczby mówią całą prawdę 

- napisał na Twitterze dr hab. Maciej Gdula, poseł Lewicy. Tymczasem badanie jakie w tej sprawie przeprowadził IPN dowiodło, że przywoływana jest fałszywa informacja jakoby tezę o 200 tysiącach zabitych przez Polaków Żydów miał jako pierwszy postawić nieżyjący badacz Holocaustu Szymon Datner. Nie jest to prawdą.

Czytaj więcej: Poseł Lewicy powtórzył kłamstwo o "200 tysiącach Żydów zamordowanych przez Polaków". Będzie postępowanie

Tymczasem pod wpisem Gduli głos w sprawie zabrał portal Jewish.pl. Warto przypomnieć, że związana z w/w portalem red. Katarzyna Markusz ma obecnie kłopoty z prawem - Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu złożył w sprawie jej komentarzy zawiadomienia do prokuratury ws. podejrzenia złamania Art. 55 ustawy o IPN, a sama redaktorka usunęła swoje konto na Twitterze. Portal Jewish.pl tymczasem dalej sieje dezinformacje.

 

Prof. Grabowski z niczego się nie wycofywał. Tłumaczył tylko osobom nie znającym historii - jak Pan - że chodzi o to, iż Polacy przyczynili się do śmierci co najmniej 200 tys. Żydów. To nie oznacza, że ich zabili, czego prawica wciąż nie rozumie.

Za 70 lat oficjalna narracja będzie taka, że to biskupi z rządem biegli z pomocą dla uchodźców, a powstrzymywał ich Sterczewski.

Tak właśnie wygląda zakłamywanie historii. Dziś nie mogą zaakceptować faktu, że w czasie wojny Polacy przyczynili się do śmierci 200 tys. Żydów

- napisał we wtorek rano na Twitterze portal Jewish.pl na Twitterze.

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura