REKLAMA

Przewodniczący KEP złożył życzenia noworoczne Wspólnocie Żydów Polskich

Abp Stanisław Gądecki złożył Wspólnocie Żydów Polskich życzenia na przypadający się dziś pierwszy dzień Nowego Roku w kalendarzu żydowskim.
abp Stanisław Gądecki  Przewodniczący KEP złożył życzenia noworoczne Wspólnocie Żydów Polskich
abp Stanisław Gądecki / yt print screen/SalveTV

 

"Z okazji święta Rosz ha-Szana przekazuję najlepsze życzenia noworoczne dla całej Wspólnoty Żydów Polskich w kraju i zagranicą. Niechaj Nowy Rok będzie pełen nadziei. Niech będzie czasem otwarcia na łaskę Pana Boga; niech Pan pomaga wychodzić do drugiego człowieka z przesłaniem nadziei, pokoju, Bożego miłosierdzia i błogosławieństwa dla wszystkich, którzy Jemu zaufają" - napisał abp Gądecki.

Hierarcha zauważył, że ostatni czas przeżywany w cieniu pandemii, skazujący na izolację, w sposób szczególny pokazał osobom wierzącym, jak bardzo zależni jesteśmy od Boga i Jego Miłosierdzia oraz docenić j dobro wynikające z międzyludzkich relacji.

"Modlimy się za Wszystkich, którzy przekraczają dziś granicę czasu oraz spoglądają z ufnością na Dawcę Życia i wszelkiego dobra, jednocześnie reflektując nad kruchością ludzkiej kondycji. Niech Boże błogosławieństwo spływa w obfitości na całą Wspólnotę Żydów Polskich w kraju i zagranicą" - życzył arcybiskup, który zacytował także słowa Psalmu 121:

„Wznoszę swe oczy ku górom:
Skądże nadejdzie mi pomoc?
Pomoc mi przyjdzie od Pana,
co stworzył niebo i ziemię.
On nie pozwoli zachwiać się twej nodze
ani się zdrzemnie Ten, który cię strzeże.
Oto nie zdrzemnie się
ani nie zaśnie
Ten, który czuwa nad Izraelem”.

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura