REKLAMA

Polska wysyła transport z pomocą humanitarną dla Wietnamu

W środę, w związku z sytuacją pandemiczną, realizowany jest wylot transportu z przekazywaną przez rząd RP pomocą humanitarną dla Wietnamu. Wysyłany jest głównie sprzęt medyczny i środki ochrony osobistej - poinformowało w środę biuro Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.
 Polska wysyła transport z pomocą humanitarną dla Wietnamu
/ pixabay.com

Wylot transportu realizowany jest do Wietnamu (Ho Chi Minh) z 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu.

Jak poinformował RARS, wysyłany jest głównie sprzęt medyczny (respiratory – 70 szt., kardiomonitory – 50 szt. pompy infuzyjne – 367 szt.) i środki ochrony osobistej (FFP2 – 5 000, kombinezony – 5 000, rękawiczki – 400 000, przyłbice – 10 000). Całkowita wartość pomocy to ponad 14 milionów złotych. Zostanie ona przekazana bezpośrednio władzom miasta Ho Chi Minh, gdzie w tej chwili jest bardzo ciężka sytuacja epidemiologiczna.

Pomoc przygotowała RARS wspólnie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i Siłami Zbrojnymi.

Jest to kolejny transport z pomocą dla tego kraju. 20 sierpnia br. wysłano do Wietnamu ponad 500 tys. dawek szczepionki firmy Astra Zeneca przeciwko Covid-19.

MSZ informowało, że pula szczepionek skierowanych do Wietnamu pochodziła z nadwyżek znajdujących się w rządowych zasobach i została rozdysponowana przez Ministerstwo Zdrowia Wietnamu zgodnie z lokalnym zapotrzebowaniem. Darowizna miała także wesprzeć szczepienia cudzoziemców, za które odpowiedzialne są wietnamskie służby medyczne. Polacy przebywający w Wietnamie mogli zarejestrować się na szczepienia poprzez zamieszczone na stronie Ambasady RP w Hanoi formularze - podkreślało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

"Ważnym elementem walki z pandemią COVID-19 są szczepienia. Niestety w Wietnamie brakuje wystarczającej liczby dawek, by zabezpieczyć szczepienia dla wszystkich chętnych" - podkreślał resort.(PAP)


 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura