REKLAMA

Prawy Sierpowy: Miłosierni jak Tusk przyparty do muru

Donald Tusk nadal hołduje utrwalonemu przez siebie systemowi władzy znanego jako ,,System Tuska'' z czasów kiedy był premierem. Wtedy też lubił załatwiać różne sprawy w sposób daleki od legalnego. Najwyraźniej po kilku spektakularnych klapach w ostatnim czasie pomyślał że pora zmienić swój wizerunek. Że ludzie alergicznie reagują na niego nie z powodu jego antyPiSizmu, ale z powodu realnego zagrożenia Polski utrata środków z KPO. Więc wymyślił sobie że uda się w podróż do swych przyjaciół i wyprosi rezygnację z zamrożenia środków na KPO. A potem wróci w glorii chwały jako ten który ocalił Polskę. Sęk w tym że to potwierdza obecne zachowanie Tuska i jego przyjaciół jako poza traktatowe łamanie prawa. Że w UE nie działają procedury, lecz znajomości. Pokazuje że UE jest organizmem przeżartym korupcją. Czy to chciał pokazać Tusk?
 Prawy Sierpowy: Miłosierni jak Tusk przyparty do muru
/ fot. Pixabay

Okiem farmera

 

Tusk nie ma dobrej passy, mówiąc że załatwi Polsce odmrożenie środków na KPO udowodnił że w UE nie działają procedury w obrębie prawa i traktatów. Że praworządność to jedynie pusty wyświechtany slogan. Bo jak traktować załatwiaczy? Toż to element powiązany z korupcyjnym systemem sprawowania władzy. Tak dla niepoznaki nazywany też ,,lobbingiem'' Dowód? Ostatni transfer holenderskiej pani minister do grona lobbystów Gazpromu. Pani minister porzuciła swe stanowisko w trakcie sprawowania urzędu co dodaje jej decyzji dodatkowego kolorytu. To że Tusk postanowił grać dobrego samarytanina po dotychczasowej bezwzględnej agresji na wszystko to co się wydarzyło dobrego po 2015 roku, oznacza że jednak widzi związki przyczynowo skutkowe klęski opozycji totalnej z jej działaniami w PE. Ale nadal nie kojarzy że jedynie utwierdza Polaków w przekonaniu że UE stała się karykaturą praworządnego świata. Że coraz bardziej przypomina upadłego kolosa ze wschodu, dawnego wroga wolnego świata czyli ZSRR. Ten pęd do dekretowanie wszystkiego, poprawność polityczna cenzurująca pod pozorem tolerancji wszelkie konserwatywne nurty w edukacji i mediach. Budowanie swoistej wieży Babel wbrew społeczeństwom tworzącym Unię europejską. Były premier i król Europy z ramienia Niemieckiej dominacji, miota się wewnątrz bańki która sam stworzył. Nie dość że nie przekonał Polaków, to dostarczył dowodów na zgniliznę toczącą szczyty władzy w Brukseli.

Miał wrócić na białym koniu, a okazało się że wrócił na wozie obornika ciągniętego przez rachitycznego ledwo żywego niemieckiego perszerona...

farmerjanek

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura