REKLAMA

Rekord oddanej krwi

W ramach akcji charytatywnej „Sierpień Miesiącem Honorowego Krwiodawstwa NSZZ Solidarność” w 2021 roku 1163 dawców i związkowców oddało aż 523 litry krwi.
 Rekord oddanej krwi
/ Region Rzeszowski NSZZ Solidarność

Region Rzeszowski NSZZ „Solidarność” nieprzerwanie od 2006 r. w dowód pamięci i szacunku dla Ojca Świętego Jana Pawła II organizuje w sierpniu akcję honorowego krwiodawstwa, która z roku na rok cieszy się co raz większym zainteresowaniem.

Na apel rzeszowskiej „Solidarności” co roku odpowiadają nasi członkowie i sympatycy związku oraz krwiodawcy i mieszkańcy powiatów naszego regionu.

Pomimo trudnego czasu pandemii w 2021 roku osiągnięto rekord oddanej krwi. Dzięki zaangażowaniu i czynnym udziale 1163 dawców i związkowców, którzy podzielili się drogocennym lekiem, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie wzbogaciło się o 523 litry krwi.

Region Rzeszowski NSZZ „Solidarność” organizuje akcję dzięki współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie oraz z firmami: Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie, Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Rzeszowie i Leżajsku, Miejska Komunikacja Samochodowa w Mielcu oraz Marcel. Dzięki ich uprzejmości mamy możliwość promowania akcji w środkach transportu publicznego, docierając do coraz większej ilości mieszkańców.

W tym roku, dzięki współpracy z OSP Czudec i OSP Harta, Fundacją na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej i Domem Kultury „Sokół” w Strzyżowie oraz wolontariuszką Joanną Procak dodatkowo zapraszano na akcję oddawania krwi w krwiobusach RCKiK.

W imieniu potrzebujących, organizatorzy akcji bardzo dziękują Krwiodawcom. "Wszyscy, którzy włączają się w akcję charytatywną <> budują wspaniały pomnik naszego rodaka Jana Pawła II, wypełniając Jego testament zawarty w słowach: <>".

Szczegółowe podsumowanie akcji 2021 r.:

RCKiK w Rzeszów – 527 osób

Terenowy Oddział Mielec – 81 osób

Terenowy Oddział Leżajsk – 307 osób

Strzyżów – 23 osoby

Harta – 52 osoby

Czudec – 33 osoby

Kolbuszowa – 40 osób

Pozostałe ekipy – 100 osób

RAZEM: 1163 osoby oddało krew ok. 523 l


Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura