REKLAMA

Gazociąg podmorski Baltic Pipe dotarł na ląd w Polsce! Poznaj szczegóły operacji

Oficjalny profil polskiej części projektu Baltic Pipe poinformował na Twitterze o kolejnych etapach operacji budowy gazociągu. Za nieco ponad rok ma on uzyskać pełną przepustowość. 
Baltic Pipe Gazociąg podmorski Baltic Pipe dotarł na ląd w Polsce! Poznaj szczegóły operacji
Baltic Pipe / fot. mat. prasowe GAZ-SYSTEM

Wszystko wskazuje na to, że 1 października w przyszłym roku do Polski będzie przesyłany gaz gazociągiem Baltic Pipe (...) Jesteśmy na ostatnim etapie realizacji strategii dywersyfikacji różnicowania kierunków i źródeł dostaw gazu do Polski

- powiedział w poniedziałek pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. 

Czytaj więcej: Naimski: Nie będziemy przedłużali kontraktu na gaz z rosyjskim Gazpromem

Dziś oficjalny profil polskiej części projektu Baltic Pipe poinformował na Twitterze o kolejnych etapach operacji budowy gazociągu. Przedstawiono szczegóły operacji.

 

Gazociąg był przeciągany ze statku Castoro Sei za pomocą stalowej liny (o długości 1500 m i średnicy 119mm), którą od strony lądu przyciągała wyciągarka. 

W strefie przybrzeżnej gazociąg był przyciągany wewnątrz wstępnie przygotowanego wcześniej 800-metrowego i głębokiego na 2 metry wykopu. Pod plażą i klifem wydrążono natomiast tunel o średnicy ok. 2 metrów i długości ok. 600m.

Dzięki zastosowaniu technologii mikrotunnelingu gazociąg został ułożony pod plażą i klifem zapewniając tym samym brak wizualnej ingerencji w linię brzegową oraz otoczenie inwestycji na lądzie

- czytamy na profilu Baltic Pipe. 

 

 


Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura