[sondaż] Duża przewaga PiS, opozycja daleko z tyłu. Co Polacy sądzą o przedterminowych wyborach?

Z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster zrealizowanego dla Salon24.pl wynika, że gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, zwyciężyłaby w nich Zjednoczona Prawica, a do Sejmu dostałoby się 5 ugrupowań.
 [sondaż] Duża przewaga PiS, opozycja daleko z tyłu. Co Polacy sądzą o przedterminowych wyborach?
/ Fot. Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki

Zjednoczona Prawica, czyli PiS i Solidarna Polska uzyskałyby 38,87 procent poparcia. Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Zieloni)  -  25,68 proc. Trzecie miejsce zajęłaby Polska 2050 Szymona Hołowni - 13,86 proc.

- to wyniki najnowszego sondażu dla Salon24.pl. Z badania wynika, że do Sejmu weszłyby jeszcze Konfederacja Wolność i Niepodległość - 8,21 proc., Lewica - Wiosna, SLD, Razem - 7,84 proc.

Pod progiem wyborczym znajduje się PSL (3,85 proc.), Kukiz'15 (0,71 proc.), Porozumienie Jarosława Gowina (0,64 proc.). 

Sondaż nie uwzględnia osób niezdecydowanych. 

Co Polacy sądzą o przedterminowych wyborach?

W badaniu zapytano również ankietowanych, czy popierają przyspieszenie wyborów parlamentarnych. Głosy zwolenników i przeciwników tego rozwiązania rozkładają się niemal po równo.

 

Na pytanie, czy powinny odbyć się przyspieszone wybory parlamentarne, zdecydowanie tak odpowiedziało  31 proc. ankietowanych, raczej tak 18 proc., raczej nie  27 proc., a zdecydowanie nie 24 proc.  Te wyniki uwzględniają tylko osoby zdecydowane

- czytamy. Natomiast biorąc pod uwagę osoby niezdecydowane, przyśpieszonych wyborów chciałoby 43 proc. ankietowanych, a 44 proc. jest przeciw. 13 proc. ankietowanych nie miało zdania na ten temat.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe