REKLAMA

Kolejarscy związkowcy w Łagiewnikach

11 września odbyła się XIX Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. 
 Kolejarscy związkowcy w Łagiewnikach
/ foto. Adam Zyzman

Jak co roku we wrześniu kolejarze z całej Polski zjechali do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia modlić się o pomyślność i błogosławieństwo Boże dla wszystkich pracujących na polskich kolejach. Główną uroczystość, na którą przybyli nie tylko związkowcy, ale także minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk oraz prezesi kolejarskich spółek i dyrektorzy zakładów oraz przewodniczący Małopolskiego Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność”, Adam Lach, poprzedziła wspólna Droga Krzyżowa oraz wysłuchanie konferencji na temat beatyfikowanego nazajutrz Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego, która wygłosił ks. Ryszard Marciniak. 

Uroczystą mszę św. koncelebrowali przybyli z całej Polski kapelani środowisk kolejarskich, którym przewodniczył abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Arcybiskup w swej homilii zwracał uwagę na rolę kolei i kolejarzy w życiu społecznym, a przede wszystkim w realizacji idei łączenia Polaków miedzy sobą, a za wzór postepowania wskazywał im kandydata na ołtarze kardynała Wyszyńskiego. 

Po nabożeństwie uczestnicy pielgrzymki, w tym członkowie ponad stu pocztów sztandarowych, udali się na spotkanie w Domu Pielgrzyma, w którym uczestniczyli przedstawiciele władz kolejarskich spółek i szef resortu infrastruktury.
Pielgrzymkę jak zwykle organizowało Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy. 


Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura