Para prezydencka przybyła do Rzymu

Prezydent Andrzej Duda z Małżonką rozpoczynają wizytę w Watykanie oraz Rzymie, gdzie odbędzie się 16. spotkanie Prezydentów Państw Grupy Arraiolos. We wtorek popołudniu Para Prezydencka złoży wieniec przy grobie św. Jana Pawła II.
 Para prezydencka przybyła do Rzymu
/ Jakub Szymczuk - KPRP

We wtorek popołudniu Para Prezydencka złoży wieniec przy grobie św. Jana Pawła II oraz weźmie udział w ceremonii wręczenia odznaczenia w Ambasadzie RP przy Stolicy Apostolskiej.

W środę Andrzej Duda będzie uczestniczył w 16. spotkaniu Prezydentów Państw Grupy Arraiolos w Rzymie. Odbędą się dwie sesje plenarne: EU on the path to strategic autonomy: responsibilities and opportunities; EU’s contribution to multilateralism in the post – pandemic world oraz spotkanie z dziennikarzami.

Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch, odnosząc się do udziału Prezydenta RP w spotkaniu Grupy Arraiolos, zaznaczył, że „przywódcy Europy" dyskutują, w jakim kierunku powinna Wspólnota zmierzać, i w jaki sposób nadać jej nowy impet. Przyznał, że „tutaj jest pewien problem wewnątrz Unii”. – Po Brexicie, po kryzysie uchodźczym 2015 roku, mamy dysonans, różnicę zdań. Natomiast zachowanie Unii i jej siła w zmieniającym się świecie, w którym liczą się ci najwięksi, są bardzo ważne – ocenił. Jak podkreślił, Polska chce być aktywnym członkiem tej dyskusji.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe