REKLAMA

Para prezydencka przybyła do Rzymu

Prezydent Andrzej Duda z Małżonką rozpoczynają wizytę w Watykanie oraz Rzymie, gdzie odbędzie się 16. spotkanie Prezydentów Państw Grupy Arraiolos. We wtorek popołudniu Para Prezydencka złoży wieniec przy grobie św. Jana Pawła II.
 Para prezydencka przybyła do Rzymu
/ Jakub Szymczuk - KPRP

We wtorek popołudniu Para Prezydencka złoży wieniec przy grobie św. Jana Pawła II oraz weźmie udział w ceremonii wręczenia odznaczenia w Ambasadzie RP przy Stolicy Apostolskiej.

W środę Andrzej Duda będzie uczestniczył w 16. spotkaniu Prezydentów Państw Grupy Arraiolos w Rzymie. Odbędą się dwie sesje plenarne: EU on the path to strategic autonomy: responsibilities and opportunities; EU’s contribution to multilateralism in the post – pandemic world oraz spotkanie z dziennikarzami.

Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch, odnosząc się do udziału Prezydenta RP w spotkaniu Grupy Arraiolos, zaznaczył, że „przywódcy Europy" dyskutują, w jakim kierunku powinna Wspólnota zmierzać, i w jaki sposób nadać jej nowy impet. Przyznał, że „tutaj jest pewien problem wewnątrz Unii”. – Po Brexicie, po kryzysie uchodźczym 2015 roku, mamy dysonans, różnicę zdań. Natomiast zachowanie Unii i jej siła w zmieniającym się świecie, w którym liczą się ci najwięksi, są bardzo ważne – ocenił. Jak podkreślił, Polska chce być aktywnym członkiem tej dyskusji.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura