REKLAMA

Jak wybrać odpowiedni fotel do biurka?

Komfort pracy biurowej, tej w firmowym biurze jak i w zaciszu domowym to przede wszystkim odpowiednie wyposażenie tych miejsc. Zarówno biurko przy którym spędzamy co najmniej kilka godzin pracy, tak i odpowiedni fotel są podstawą naszej wygody i również zdrowia.
 Jak wybrać odpowiedni fotel do biurka?
/ fot. ajprodukty.pl

Artykuł Sponsorowany

 

Fotel do biurka i krzesła biurowe

Jak wybrać odpowiedni fotel do biurka? Oprócz strony wizualnej, czyli przede wszystkim wyglądu całego mebla, fotel biurowy powinien spełniać kilka wymogów praktycznych. Regulowana wysokość to podstawa, o której chyba nikomu nie trzeba przypominać. Niemniej jednak wybierając fotel do komputera powinniśmy mieć możliwość regulacji jego kąta odchylenia jak i mieć do dyspozycji podłokietniki. Przykłady takich modeli możemy znaleźć pod adresem ajprodukty.pl/meble-biurowe/krzesla-biurowe/6205400.wf. To samo dotyczy umeblowania domowego biura. W tym przypadku oprócz samej pracy (obecnie coraz bardziej popularnej jej formy, czyli pracy zdalnej) przy biurku spędzamy także i czas wolny. To tam zwykle za pomocą komputera będziemy płacić za rachunki, robić zakupy, czy po prostu spędzać czas wolny grając na komputerze. A do tego ostatniego z pewnością przydadzą nam się krzesła gamingowe. Wyposażone w poduszki lędźwiowe i odpowiedni zagłówek, które doskonale zabezpieczać będą całą postawę. Często dostosowywane do wzrostu gracza wpływają na jego ergonomiczną postawę. Dodatkowo wzmacniane, aby zapewnić również komfort w trakcie mocniejszych wrażeń podczas gry.

Myśląc o eleganckim i reprezentatywnym wyposażeniu pomieszczeń biurowych, fotele skórzane staną się jedną z nieco bardziej elegantszych wersji umeblowania sali konferencyjnej. To w nich spędzamy nieco więcej czasu podczas rozmów z innymi pracownikami, jak i spotkań z zaproszonymi kontrahentami i gośćmi. Na pewno dodadzą one prestiżu każdemu wnętrzu, a siedzącym wygody. Dostępne w wielu kolorach i rodzajach będą doskonałym uzupełnieniem firmowych pomieszczeń. 

Dobre fotele biurowe to fotele ergonomiczne

Odpowiednio wyprofilowane fotele biurowe to podstawa w komforcie naszej pracy. Obecnie spędzamy wiele godzin zarówno w ciągu wykonywania zawodowych obowiązków, jak i podobną ilość spędzają aktualnie nawet i najmłodsi domownicy przy biurku. Stąd warto zainwestować w nasze jak i ich zdrowie i wybrać takie krzesło, bądź fotel który nie będzie dodatkowo nadwyrężać kręgosłupa i pozwoli na pełen relaks w chwilach przerwy od pracy. Spędzanie większości dnia w pozycji siedzącej zarówno w przypadku małego dziecka jak i osoby dorosłej to ogromne obciążenie dla naszego kręgosłupa. Stąd idealnym rozwiązaniem będzie krzesło biurowe, które zapewni mu dodatkową ochronę i wygodę dla nas samych. W zależności od pomieszczenia możemy wybrać taki mebel, który idealnie dostosuje się również i pod względem estetyki do całego wnętrza. Kategorie foteli i krzeseł biurowych są naprawdę rozległe. Możemy wybrać fotele, w które będą wyposażone w kółka, sprawdzą się idealnie w większym biurze, przy większym biurku. Tam zwykle potrzebujemy również się przemieszczać podczas pracy. W przypadku kiedy swoje obowiązki zawodowe wykonujemy w domu, możemy wybrać takie meble, aby pasowały do wystroju całego pomieszczenia. Gdy mamy niewiele wolnego miejsca, warto zwrócić uwagę na krzesła, które mają regulowane oparcie lub są bez niego, aby móc taki mebel wsunąć pod blat biurka. 

Meble biurowe

Oprócz krzeseł warto zwrócić uwagę także na inne meble wchodzące w skład wyposażenia biura. Sam stół, czy biurko powinien stanowić już odpowiednio wygodny mebel, przy którym taki ogrom spędzanego czasu będzie jak najmniej niekorzystny dla naszego zdrowia. Ciekawym i coraz popularniejszym pomysłem są biurka z regulacją wysokości. W szybki i prosty sposób możemy zmieniać naszą pozycję podczas pracy. Kiedy będziemy chcieli rozprostować nogi, z łatwością podniesiemy biurko tak, aby móc pracować przy nim w pozycji stojącej. Dodatkiem będą piłki, jak i platformy balansujące. Pozwolą one n taki ruch naszego ciała, który nieco rozluźni mięśnie, pozwoli na poruszanie całym ciałem bez większego wysiłku. Jeśli z kolei interesuje nas aktywne spędzanie czasu w pracy, utrata zbędnych kalorii warto pomyśleć o bieżni biurowej, czy rowerku treningowym. Dzięki nim w czasie pracy będziemy mogli wykonywać także ćwiczenia fizyczne, które pozytywnie wpłyną na naszą kondycję. A co więcej, wykonywać je będziemy w czasie kiedy na tradycyjny trening nie mielibyśmy czasu, ani możliwości. Taki rodzaj sprzętów treningowych jest prawie niesłyszalny przez innych, stąd nie musimy martwić się że będziemy komuś przeszkadzać podczas pracy biurowej. Niemniej jednak w tym miejscu warto wspomnieć także i o ściankach wygłuszających, które idealnie sprawdzą się w przestrzeniach, gdzie potrzebujemy ciszy. Z tak zwanego "open space" mamy szansę stworzyć wiele, mniejszych pomieszczeń dla pracowników, dzięki którym zyskają oni więcej prywatności. Ścianki są skonstruowane w sposób zapewniający wytłumienie dźwięków, ale na poziom słyszalności szeptów, tak aby nie stanowiły one głuchej ciszy, która również bywa niekomfortowa do pracy. Nowoczesne biura to przede wszystkim wygodne miejsca pracy. Długi czas jaki w nich spędzamy zachęca do zadbania o swój komfort jak i zdrowie.


Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura