[VIDEO] Mazurek w PE: Demokrację w Polsce rujnuje opozycja, która nie może pogodzić się z przegranymi wyborami

- Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji to nic innego, jak próba doprecyzowania prawa już istniejącego, a nie atak na wolność mediów w Polsce. Chcemy chronić swój wewnętrzny rynek medialny przed ingerencją w jego struktury przez kraje spoza UE - mówiła Beata Mazurek w PE.
 [VIDEO] Mazurek w PE: Demokrację w Polsce rujnuje opozycja, która nie może pogodzić się z przegranymi wyborami
/ screen twitter / Edyta Kazikowska

- Dzisiejsza dyskusja, w której kłamliwie zarzuca się Polsce łamanie praworządności i atak na media to nic innego, jak traktowanie Polski jako państwa drugiej kategorii. To dyskryminacja, którą wobec Polski stosuje się na tej sali. Jak inaczej to nazwać? Inne państwa UE mogą tworzyć mechanizmy chroniące ich wewnętrzny rynek medialny, a Polsce zarzuca się atak na wolne media i łamanie praworządności?

- mówiła Beata Mazurek w PE.

- Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji to nic innego, jak próba doprecyzowania prawa już istniejącego, a nie atak na wolność mediów w Polsce. Chcemy chronić swój wewnętrzny rynek medialny przed ingerencją w jego struktury przez kraje spoza UE. (...) Dlaczego Polska ma być karana za rozwiązania, które funkcjonują w innych państwach. (...) A demokrację w Polsce metodą ulicy i zagranicy rujnuje opozycja, która nie może pogodzić się kolejny raz z przegranymi wyborami.

- zaznaczyła europosłanka PiS.

 

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe