REKLAMA

Walka o emerytury stażowe w Bytowie

W Regionie Słupskim NSZZ "Solidarność" trwa zbiórka podpisów pod projektem ustawy o emeryturach stażowych.
 Walka o emerytury stażowe w Bytowie
/ Region Słupski NSZZ "Solidarność"

10 września br. odbyło się posiedzenie Kolegium Przewodniczących w Bytowie. Na spotkaniu omawiano m.in. sprawę zbiórki podpisów pod projektem ustawy o emeryturach stażowych. W wyniku propozycji "Solidarności" kobiety mogłyby się starać o emerytury po przepracowaniu 35 lat, a mężczyźni - 40. Na spotkaniu Przewodniczących organizacji związkowych z Bytowa Tadeusz Pietkun, Przewodniczący Zarządu Regionu Słupskiego NSZZ "Solidarność", wręczył Koledze Stanisławowi Konkolowi, Przewodniczącemu Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w Spółdzielni Inwalidów METAL w Bytowie, podziękowania dla jego Koleżanek i Kolegów ze Związku za udział w akcji zbierania podpisów. Związkowcy z tej organizacji wykonali "zadanie" zbiórki podpisów pod projektem ustawy w ponad 100%. Zebrali dużo więcej podpisów niż o to poprosiliśmy.

Zbiórka nadal trwa. Jeszcze raz gratulacje i podziękowania. Śladem organizacji z Bytowa podążają inne organizacje. W najbliższy piątek na spotkaniu przedstawicieli organizacji związkowych w Słupsku kolejne osoby i organizacje otrzymają podziękowania za wkład pracy w zmianę przepisów prawa emerytalnego, korzystną dla wszystkich ludzi pracy w Polsce. Mamy nadzieję, że dobry przykład spowoduje, że inni członkowie Związku oraz organizacje związkowe także będą się starać wykonać plan w zbieraniu podpisów. Pamiętajmy, że ilość podpisów pod projektem wzmacnia siłę "nacisku" nad jego uchwaleniem. Działamy nadal. Zbieranie podpisów trwa.


Listy podpisów można składać w każdej organizacji związkowej, przekazywać bezpośrednio do biura Zarządu Regionu lub oddać każdemu z członków NSZZ "Solidarność", którego się zna.


Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura