REKLAMA

Kanał Sportowy usunięty z platformy YouTube. Co na to Staśko i Kapela?

Na Kanale Sportowym Krzysztof Stanowski wyśmiewał moje doświadczenie molestowania, a także przemoc domową w czasie pandemii. A to tylko jedna z krzywd, które miały tam miejsce. Widocznie krzywdzenie ludzi nie jest już totalnie bezkarne – pisze na Twitterze znana lewicowa aktywistka.
 Kanał Sportowy usunięty z platformy YouTube. Co na to Staśko i Kapela?
/ fot. YouTube


Platforma YouTube usunęła „Kanał Sportowy” - kanał poświęcony tematyce sportowej, założony w 2019 roku przez czterech popularnych dziennikarzy sportowych: Mateusza Borka, Michała Pola, Tomasza Smokowskiego i Krzysztofa Stanowskiego.

Wielu internautów zastanawia się, czy nie stało się to na skutek lewicowych aktywistów, bowiem jeden z założycieli kanału Krzysztof Stanowski niejednokrotnie krytykował popularnych polityków i dziennikarzy o jednoznacznie lewicowych poglądach - m.in. europosłankę Sylwię Spurek, poetę i publicystę „Krytyki Politycznej” Jasia Kapelę czy aktywistkę Maję Staśko.

Kanał Sportowy usunęli z YouTube'a. Czyżby YouTube wreszcie uznał, że nie ma miejsca na pogardę, hejt i dyskryminację?” – napisała na Twitterze Staśko.

Na Kanale Sportowym Krzysztof Stanowski wyśmiewał moje doświadczenie molestowania, a także przemoc domową w czasie pandemii. A to tylko jedna z krzywd, które miały tam miejsce. Widocznie krzywdzenie ludzi nie jest już totalnie bezkarne” – czytamy.


W kolejnych swoich wpisach aktywistka podkreśliła, że przykro jej z powodu sytuacji, w której znaleźli się pracownicy Kanału Sportowego, choć – jak zasugerowała – powodem tego jest „jeden toksyczny człowiek, który nie potrafi uszanować ludzi i dyskryminuje”.

Z kolei publicysta „Krytyki Politycznej” Jaś Kapela nie ukrywa swojego zadowolenia decyzją platformy YouTube. „Są też dobre wiadomości. Kanał sportowy zniknął z YouTube’a” – pisze na Twitterze.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura