REKLAMA

[VIDEO] Ciekawe. Szwedzki europoseł: UE finansowała Instytut w Wuhan. Celem była produkcja wirusów

- Wzywam do ustanowienia specjalnej komisji Parlamentu Europejskiego, która zbada pochodzenie COVID-19 - mówił w Parlamencie Europejskim szwedzki europoseł Charlie Weimers. Europoseł uważa, że śledztwo powinno wykazać, czy fundusze unijne przekazane Instytutowi Wirusologii w Wuhan przyczyniły się lub umożliwiły prowadzenie badań nad „wzmocnieniem funkcji” wirusa.
Charlie Weimers [VIDEO] Ciekawe. Szwedzki europoseł: UE finansowała Instytut w Wuhan. Celem była produkcja wirusów
Charlie Weimers / Wikipedia CC BY-SA 4,0 Frankie Fouganthin

O tę sprawę był pytany przez Michała Rachonia w Minęła 20.

- Fakt, że Unia Europejska finansowała Instytut Wirusologii w Wuhan nie podlega żadnej dyskusji. To po prostu się stało. Działo się to przez wiele lat, a celem było to żeby znajdowało się tam europejskie centrum wirusów. A jednym z celów była właśnie produkcja wirusów. Ale nadal nie wiemy czy pieniądze krajów Unii Europejskiej, podatników Unii Europejskiej były wykorzystywane do badań nad tym wirusem (...)

Musimy się temu blisko przyjrzeć i Parlament Europejski z uwagi na to, że reprezentuje obywateli Europy, ma naprawdę moralną odpowiedzialność, aby odkryć prawdę, która kryje się w kwestii źródeł wirusa. Jeżeli doszło do wycieku wirusa z laboratorium, to musimy działać, uruchomić konwencje międzynarodowe (...) ponieważ to jest naprawdę niebezpieczne i wszyscy odczuliśmy konsekwencje tej pandemii

- mówił europoseł Charlie Weimers


Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura