REKLAMA

Piotr Duda do opolskiej "Solidarności" - będzie możliwość odliczania składki związkowej od dochodu

Za opolską „Solidarnością” ważne wydarzenie. Wczoraj (16 września), na Górze św. Anny odbyło się XXIX Walne Zebranie Delegatów NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego. W zebraniu, na zaproszenie przewodniczącej Regionu uczestniczył Piotr Duda, przewodniczący KK NSZZ „Solidarność”.
 Piotr Duda do opolskiej
/ Fot. Marzena Kucz

- Bardzo dziękuję, że możemy się spotkać. Mieszkałem w pobliżu Góry św. Anny, w Toszku. Łączą mnie z tym miejscem piękne wspomnienia – przywitał się z delegatami XXIX Walnego Zebrania Delegatów NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego Piotr Duda, przewodniczący KK NSZZ „Solidarność”.

Przewodniczący KK poruszył wszystkie ważne dla Solidarności tematy. Wyliczając, co udało się zrealizować podkreślił, że nie dzieje się to za sprawą marzeń, ale ciężkiej pracy. Solidarność jest skuteczna.

- Dzięki „Solidarności” będzie możliwość odliczenia składek związkowych od dochodu. To bardzo istotny krok w kierunku wzmocnienia dialogu społecznego i bardzo ważna decyzja, jeśli chodzi o aspekt finansowy dla każdego pracownika. Podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł oraz pierwszego progu podatkowego do 120 tys. na której skorzystają pracownicy i emeryci z niskimi dochodami, wychodzą naprzeciw wieloletnim postulatom Związku, zapisanym w Uchwale Programowej Krajowego Zjazdu Delegatów. To, że mamy w swoich szeregach służby mundurowe, to też duży sukces. To stworzenie możliwości wyboru – wymieniał przewodniczący KK.

Odnosząc się do podjętej inicjatywy społecznej związanej ze zbieraniem podpisów pod projektem ustawy o emeryturach stażowych "Emerytura za staż" zaapelował o wytężenie działań.

- To jest pokazanie naszej solidarności z tymi, co bardzo ciężko pracując, nie mają już na tę pracę siły! I jeszcze dodał: Przyjmijmy sobie do serca słowa bł. kard. Stefana Wyszyńskiego: „Od siebie trzeba wymagać najwięcej (..).” Piotr Duda wspomniał także o obchodzonej w tym roku wspaniałej uroczystości 41. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”. - Solidarność rodziła się w każdym zakątku naszego kraju. To jest wielka nasza wartość. Ważne, aby doceniać wszystkich bezimiennych tamtych czasów, pamiętać o Nich.

W trakcie obrad odbyła się piękna uroczystość. Przewodnicząca opolskiej Solidarności Cecylia Gonet razem z przewodniczącym KK Piotrem Dudą wręczyli odznaczenie „Zasłużony dla NSZZ „Solidarność” Regionu Śląska Opolskiego” Krystynie Niżankowskiej, naszej 100-letniej koleżance, która nieprzerwanie od 1980 roku jest członkiem „Solidarności”.

Marzena Kucz


Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura