REKLAMA

Po kolejnej antypolskiej rezolucji PE: "Rekord głosów w obronie Polski. Coś się zmienia"

Parlament Europejski przyjął w czwartkowym głosowaniu rezolucję zatytułowaną "Wolność mediów i dalsze pogarszanie się praworządności w Polsce". Za rezolucją głosowało 502 posłów, przeciwko 149, a 36 wstrzymało się od głosu. Sprawę skomentował europoseł Jacek Saryusz-Wolski.
Jacek Saryusz-Wolski Po kolejnej antypolskiej rezolucji PE:
Jacek Saryusz-Wolski / Wikipedia CC BY 2,0 EPP

W głosowaniu nad oskarżycielską rezolucją PE ws. mediów i tzw. praworządności w Polsce padł rekord głosów w obronie Polski Poza Europejskimi Konserwatystami i Reformatorami broniła PL cała frakcja Tożsamość i Demokracja oraz pokaźna część EPL Coś się zmienia, czyżby hucpa w postaci grillowania Polski traciła sojuszników?

- pyta Jacek Saryusz-Wolski

 

Kolejna antypolska rezolucja Parlamentu Europejskiego

Rezolucja zawiera m.in. krytykę uchwalonego przez Sejm RP projektu tzw. ustawy medialnej, który jest określany w dokumencie PE jako "próba uciszenia krytycznych treści i bezpośredni atak na pluralizm mediów".

Wniosek popierany przez frakcje Europejskiej Partii Ludowej, socjaldemokratów, liberałów, Zielonych i Lewicę wzywa Komisję Europejską do "skutecznego stosowania postępowań w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego".

PE oczekuje również, że premier Mateusz Morawiecki wycofa złożony w Trybunale Konstytucyjnym wniosek o zbadanie konstytucyjności niektórych części traktatów UE.

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura