REKLAMA

[video] Rzecznik Prezydenta: Donald Tusk jest w stanie powiedzieć wszystko, co aktualnie jest w trendach

Błażej Spychalski był gościem programu "Woronicza 17". Pojęto m.in. temat zmian retoryki Donalda Tuska w sprawie obecności Kościoła w przestrzeni publicznej i stosunku do katolicyzmu.
Błażej Spychalski [video] Rzecznik Prezydenta: Donald Tusk jest w stanie powiedzieć wszystko, co aktualnie jest w trendach
Błażej Spychalski / tt print screen/TVPInfo

 

Donald Tusk jest w stanie powiedzieć każdą rzecz i na przestrzeni wielu lat jego działaności publicznej mieliśmy do czynienia już w wieloma zwrotami akcji (...) jeśli chodzi o poglądy czy światopogląd

- powiedział prezydencki minister.

"Donald Tusk jest w stanie powiedzieć wszystko, byleby wpisać się w aktualne trendy (...) pamiętam wystąpienie Leszka Jażdżewskiego, słychane z tak wielką atencją przez Donalda Tuska i jakoś nie słyszałem wtedy, żeby Donald Tusk odcinał się podczas swojego wystąpienia od Leszka Jażdżewskiego, jego poglądów. Raczej widziałem, że to było w drugą stronę..." - dodał min. Spychalski.

"Dzisiaj mamy kolejny atak na Kościół. Państwo mówicie, że katolicy i Kościół. Nie no - Kościół składa się z katolików, z nas, więc atak na Kościół jest jednocześnie - przynajmniej w moim odczuciu - jest jednocześnie atakiem na tych, którzy ten Kościół zwyczajnie tworzą. I jeżeli dzisiaj mamy wystąpienia prominentnych polityków Platformy Obywatelskiej, bo Sławomir Nitras jest prominentnym politykiem Platformy Obywatelskiej, który w sposób jednoznaczny atakuje Kościół, tzn. że atakuje także katolików, którzy ten Kościół tworzą. Jeżeli Pan nie widzi tutaj związku - zwrócił się do przedstawiciela KO - to proszę wybaczyć, być może nasza percepcja jest dalece inna" - stwierdził.

 

Jeżeli Państwo się od tego nie odcinacie, tzn. że to akceptujecie

- podkreślił.

"Jeżeli Donald Tusk wczoraj mówi o tym, że pamiętaj jak jego mama kreśliła znak krzyża na chlebie... Tak jak powiedziałem - Donald Tusk jest w stanie powiedzieć wszystko, co jest aktualnie w trendach i co aktualnie, według niego, jest potrzebne. To jest taki polityk, tylko według mnie, polityka jest dalece inna - polityka to jest sztuka posiadania poglądów i bronienia tych poglądów..." - uznał.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura