REKLAMA

Niemiecki europoseł: "Polscy faszyści napadli na mojego tweeta". "Polscy faszyści" odpowiadają

- Polscy faszyści napadli na mojego tweeta, bo demonstrowałem w Szczecinie w obronie praw LGBT - pisze niemiecki europoseł Zielonych Niklas Nienaß. O co chodzi?
Niklas Nienaß Niemiecki europoseł:
Niklas Nienaß / Wikipedia CC BY 3,0 Interreg Central Europe

Niklas Nienaß uczestniczył w szczecińskim "marszu równości" i przemawiał ze sceny, na której, jak to na marszach "równości" pojawiła się "mowa miłości" np. na temat "faszystowskich wysrywów". Niemiecki europoseł mówił o odbieraniu Polsce funduszy za nieistniejące "strefy wolne od LGBT" i że "nie pozwoli Orbanowi i Kaczyńskiemu".

Na swoim profilu na Twitterze zamieścił filmik dokumentujący wydarzenie. Okazało się jednak, że ten nie spotkał się z aplauzem, szczególnie polskich internautów.

- Niemiecka solidarność z Polską w Warszawie w 1939 roku, nigdy wam nie wybaczymy waszych niemieckich zbrodni, hipokryci. To wasi niemieccy przodkowie mordowali polskich homoseksualistów w waszych obozach w okupowanej Polsce.

- Kiedyś Niemcy okazali już solidarność ze swoimi ziomkami w Bydgoszczy, Gdańsku, na Śląsku etc. Czy jutro Niemcy znów wkroczą do wolnej Polski?

Czy polscy politycy jeżdżą do Niemiec grozić politykom niemieckim? 

Niemiecki europoseł jednak uznał, że "polscy faszyści napadli na jego tweet". Jak odpowiedzieli internauci?

- Jesteś potomkiem narodu, który palił w krematoriach osoby o innym pochodzeniu, orientacji seksualnej lub wyznaniu. Przyjeżdżasz do mojego miasta, do mojej ojczyzny i jako Niemiec mówisz nam, jak żyć we własnym kraju.

- komentuje Dariusz Matecki

- Nie ty będziesz nam mówił jak mamy żyć w wolnej, suwerennej Polsce. Radzę zachowywać się jak na gościa przystało. Polacy chamstwa nie trawią.

- Nikt nie wie więcej o faszyzmie i nazizmie niż Niemiec

- odpowiadają inni

 


Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura