REKLAMA

"Polski Ład nie może być wprowadzany kosztem polskich przedsiębiorców". Komunikat rzecznika MŚP

Polski Ład nie może być wprowadzany kosztem polskich przedsiębiorców z sektora MŚP, w szczególności rozliczających się podatkiem liniowym. W 2019 roku było około 700 tysięcy takich firm w Polsce - apeluje rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz w oficjalnym komunikacie i apeluje o podpisanie w tej sprawie petycji.
Adam Abramowicz
Adam Abramowicz / screen YT - Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców

Wprowadzony niemal dwie dekady temu 19% podatek liniowy dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą był jedną z najważniejszych pro-przedsiębiorczych zmian po upadku komunizmu w 1989 roku. Jego wprowadzenie pomogło Polsce wejść na ścieżkę szybkiego rozwoju ekonomicznego. Przejrzystość i prostota tego podatku zachęcała bowiem wielu, zwłaszcza młodych Polaków, do zakładania własnych firm, budowania dobrobytu  i wzmacniania polskiej gospodarki. Systematycznie wzrastała od lat liczba podatników rozliczających się w ten sposób. Zyskał również budżet państwa, gdyż od chwili jego wprowadzenia wpływy do budżetu systematycznie rosły

- informuje rzecznik MŚP. Jak podaje urzędnik w komunikacie, proponowana przez rząd reforma podnosi obciążenia przedsiębiorców rozliczających się podatkiem liniowym prawie o 50%, z obecnych 19% do 28% bez możliwości odliczenia kwoty wolnej od podatku (30 tysięcy złotych). 

 

W praktyce podatek liniowy straci sens dla większości go obecnie płacących. Rzecznik MŚP i Rada Przedsiębiorców uważają, że plany rządu dot. zmian w podatku liniowym w ramach Polskiego Ładu są nieuzasadnione. Dlatego zachęcamy do elektronicznego poparcia petycji, aby zachować podatek liniowy w obecnej formie.

Na zmianach w podatku liniowym stracą WSZYSCY – przedsiębiorcy, pracownicy i konsumenci!

- podsumował Adam Abramowicz. Petycję można podpisać na oficjalnej stronie Biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców: klik

 

 

 

 


Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura