Kto odpowiada za spór ws. kopalni w Turowie? Wiceminister wymienia jedno nazwisko

W tym wypadku jesteśmy świadkami decyzji jednoosobowej pani sędzi Rosario Silvy de Lapuerty, która jest znana z podejścia do Polski. Nie widzę podstawy prawnej, aby takie środki były wobec Polski stosowane – stwierdził na antenie WP wiceminister klimatu i środowiska
 Kto odpowiada za spór ws. kopalni w Turowie? Wiceminister wymienia jedno nazwisko
/ fot. WP


Polska została w poniedziałek zobowiązana przez Trybunał Sprawiedliwości UE do zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej kary pieniężnej w wysokości 500 tys. euro dziennie. Powodem takiej decyzji ma być niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów przy granicy z Czechami.

Wiceszef klimatu i środowiska, a także polityk Solidarnej Polski Jacek Ozdoba zapytany o sprawę odparł, że „kompetencyjnie za relację z Unią Europejską odpowiada minister ds. UE Konrad Szymański”, o którym – jak stwierdził – „często zapominamy w dyskusjach związanych z członkostwem Polski z UE”.

– W tym wypadku jesteśmy świadkami decyzji jednoosobowej pani sędzi Rosario Silvy de Lapuerty, która jest znana z podejścia do Polski. Nie widzę podstawy prawnej, aby takie środki były wobec Polski stosowane – podkreślił.

Dziennikarka Wirtualnej Polski poprosiła jednak polityka Solidarnej Polski o to, aby najpierw wskazał, kto jest odpowiedzialny za całą sytuację na krajowym podwórku.

– Pełną odpowiedzialność za członkostwo w UE ponosi pan minister Szymański, jeżeli pani pyta, kim jest osoba, która powinna odpowiadać na te pytania, to oczywiście jest to osoba zgodna z kompetencjami – odparł.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe