REKLAMA

[Tylko u nas] Wojciech Ilnicki "S" KWB Turów: Szykujemy ostre akcje. Pojedziemy do Luksemburga!

- Szykujemy drastyczne akcje protestacyjne. Na pewno pojedziemy do Luksemburga – powiedział podczas dzisiejszego posiedzenia Prezydium Rady Dialogu Społecznego Wojciech Ilnicki, przewodniczący KM NSZZ „Solidarność” KWB „Turów”. O sytuacji w Turowie rozmawiano na wniosek przewodniczącego „Solidarności” Piotra Dudy. Informacji ze strony rządu udzielali: minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka oraz sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego Artur Soboń.
 [Tylko u nas] Wojciech Ilnicki
/ Fot. M. Żegliński/Tygodnik Solidarność

Dodatkowy punkt posiedzenia Prezydium RDS to efekt wczorajszej decyzji TSUE nakładającej na Polskę kary finansowe za niewdrożenie środków tymczasowych i niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w Kopalni Turów.

- Jest ogromne napięcie wśród załogi kopalni oraz mieszkańców, których los jest związany z całym kompleksem. Wszystkie działające tam związki zawodowe zdeterminowane są do ostrej walki o swoje miejsca pracy – relacjonował Wojciech Ilnicki.

Dodał, że obserwuje się radykalne pogorszenie nastrojów społecznych w całym regionie.

- Na pewno pojedziemy do Luksemburga. Szykujemy też ostre akcje protestacyjne. AgroUnia będzie się mogła od nas uczyć jak się robi blokady – podsumował.

ml


Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura