REKLAMA

„Polska powinna wysłać do TSUE wniosek o kary dla Czech za korupcję”. Patryk Jaki nie przebierał w słowach

Nie jesteśmy bezbronni, ale najwyższy czas zacząć działać. Polska powinna odpowiedzieć równomiernie, bo taka jest zasada dyplomacji. Nie możemy ciągle chować się po kątach – twierdzi europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki.
 „Polska powinna wysłać do TSUE wniosek o kary dla Czech za korupcję”. Patryk Jaki nie przebierał w słowach
/ fot. YouTube / Patryk Jaki


Europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki w rozmowie z serwisem wPolityce.pl odniósł się do decyzji TSUE, nakazującej Polsce płacenie 500 tys. euro kary za każdy dzień funkcjonowania kopalni Turów.

– Przede wszystkim mamy do czynienia z tak bezczelnym łamaniem traktatów, uprawnień, praworządności, nadużywaniem swojej pozycji, że to raczej Polska powinna powiedzieć, że nie będzie płaciła składki – stwierdził Jaki.

– Lub powinniśmy powiedzieć, że nie będziemy partycypować w taki sposób, w jaki Bruksela by chciała, w kosztach transformacji energetycznej, która ma kosztować 1,5 mln. Wiadomo, że w wyniku tej transformacji Polska ma kupować głównie technologię z Europy Zachodniej – dodał.

Zdaniem europarlamentarzysty Polska powinna również „wysłać do TSUE wniosek o kary dla Czech za korupcję w otoczeniu czeskiego premiera”. – Nawet Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie dotyczącej premiera Babisza - pieniądze europejskie trafiały do jego najbliższych współpracowników. To proceder znany od lat. Polska nie ma z tym żadnego problemu, może zgłosić wniosek w tej sprawie do TSUE – przypomniał.

– Nie jesteśmy bezbronni, ale najwyższy czas zacząć działać. Polska powinna odpowiedzieć równomiernie, bo taka jest zasada dyplomacji. Nie możemy ciągle chować się po kątach – podkreślił.

– Być może trzeba zacząć to pokazywać, zacząć pokazywać też, kim jest ta pani sędzia, która łamie prawo. Dość chowania się i uciekania – dodał.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura