REKLAMA

[NAJNOWSZY SONDAŻ] PiS niezmiennie liderem. Na Porozumienie zagłosował… jeden badany

Prawo i Sprawiedliwość niezmiennie pozostaje liderem poparcia wśród partii politycznych – wynika z sondażu przeprowadzonego przez pracownię Ipsos na zlecenie dziennika „Gazeta Wyborcza”.
 [NAJNOWSZY SONDAŻ] PiS niezmiennie liderem. Na Porozumienie zagłosował… jeden badany
/ fot. Flickr / Łukasz Błasikiewicz / CC BY 2.0


Na Prawo i Sprawiedliwość chce zagłosować 35 proc. ankietowanych. To o 2 pkt proc. więcej niż w poprzednim badaniu – zauważa „Gazeta Wyborcza”.

Drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej, która zaliczyła wysoki – bo aż o 6 pkt proc. – wzrost poparcia. Według badania Ipsos, partia Donalda Tuska może liczyć na 24 proc. głosów.

Na trzecim miejscu znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni z 15 proc. wynikiem (spadek o 7 pkt proc.).

W Sejmie znalazłyby się jeszcze dwie partie - Konfederacja z 9 proc. wynikiem (spadek o 2 pkt proc.) oraz Lewica z 7 proc. poparcia (spadek o 2 pkt proc.). Polskie Stronnictwo Ludowe nie łapie się z 4 proc. wynikiem (wzrost o 2 pkt proc.).

Jak zaznaczyła pracownia Ipsos, w sondażu zbadano też poparcie Porozumienia Jarosława Gowina.

„Nie wspominaliśmy o tym z jednego powodu: z 650 osób deklarujących w badaniu udział w wyborach głos na Porozumienie oddałaby jedna osoba, mężczyzna w wieku 40-49 lat z miasta powyżej 500 tys. mieszkańców w południowej Polsce. Czyli z Krakowa. Daje to jednak 0 proc. poparcia w naszym badaniu” – podano.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura