REKLAMA

Szef MSWiA dementuje doniesienia RMF FM. „Nie było próby kontaktu”

Nie było próby kontaktu ze strony unijnej komisarz ds. wewnętrznych Ylvy Johansson – poinformował w piątek szef MSWiA Mariusz Kamiński odnosząc się do informacji o trudnościach w organizacji rozmowy telefonicznej pomiędzy nim a unijną komisarz.
 Szef MSWiA dementuje doniesienia RMF FM. „Nie było próby kontaktu”
/ fot. PAP / Zofia Bichniewicz

W piątek na portalu RMF FM poinformowano o "zgrzycie na linii polskie MSWiA – Komisja Europejska". Jak zaznaczono, chodzi o rozmowę unijnej komisarz do spraw wewnętrznych z ministrem Mariuszem Kamińskim. Portal cytował rzecznika Komisji Europejskiej Erica Mamera, który mówił o trudnościach w organizacji rozmowy telefonicznej i dodawał, że potrzeba woli dwóch stron, żeby do niej doszło.


"Dementuję. Nie było próby kontaktu ze strony Pani Komisarz. Jak zawsze jestem otwarty na rozmowy z naszymi międzynarodowymi partnerami" – odpowiedział na tę publikację minister Mariusz Kamiński.

Wcześniej MSWiA informowało też, że na piątek nie była zaplanowana rozmowa ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego z unijną komisarz ds. wewnętrznych Ylvą Johansson. "W związku z pojawiającymi się pytaniami informujemy, że na dziś nie była zaplanowana rozmowa ministra Mariusza Kamińskiego z komisarz Ylvą Johansson. Po uzgodnieniu oficjalnego terminu spotkania lub odbyciu rozmowy telefonicznej przekażemy stosowny komunikat" – poinformował resort spraw wewnętrznych.

Rzecznik Komisji Europejskiej ds. migracji Adalbert Jahnz mówił w czwartek, że Komisja jest w bliskim kontakcie z polskimi władzami w sprawie sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. – Jutro [w piątek - przyp. red.] unijna komisarz Ylva Johansson będzie rozmawiała z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Kamińskim, aby przedstawić swoje obawy i dyskutować o pomocy finansowej i operacyjnej, która jest dostępna dla Polski, aby pomóc jej w zarządzaniu granicą zewnętrzną UE – powiedział wtedy rzecznik KE.

Przypominał też słowa komisarz Johansson, która powiedziała: – Ważne jest, aby chronić naszą granicę przed agresją reżimu Łukaszenki. Aby to zrobić najlepiej, powinniśmy w pełni wykorzystać wspólne zasoby, takie jak pomoc Frontexu, i powinniśmy to robić w przejrzysty sposób. Pomaga to zagwarantować, że przestrzegamy wspólnych wartości i obowiązków UE.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura