REKLAMA

Kim otacza się lider PO? Dziennik ujawnia „tajne plany Tuska”

Donald Tusk nie eksperymentuje. Były premier w partii otacza się zaufanymi, sprawdzonymi politykami – donosi dziennik „Super Express”.
 Kim otacza się lider PO? Dziennik ujawnia „tajne plany Tuska”
/ fot. Nikolay Doychinov (EU2018BG)


Według informacji przekazanych przez „Super Express” były premier, który ponownie objął władzę w Platformie Obywatelskiej nie eksperymentuje i stawia na starych współpracowników.

– Od technicznych spraw, partyjnych na pewno w codziennym kontakcie jest Kierwiński. Przyszedł z Budką, teraz zostaje z Tuskiem. Ma zdolność do płynnego przechodzenia. Kiedyś od Kopacz płynnie przeszedł do Schetyny. Potrafi się dostosować, bardzo elastyczny. Jeśli chodzi bardziej o strategię, sprawy polityczne, to Sienkiewicz i Sikorski – stwierdził jeden z posłów PO, który nie chce ujawniać swojego nazwiska.

Źródło dziennika w Platformie stwierdziło, że do gry wrócił także spec od wizerunku Igor Ostachowicz. – Płytkość niektórych ostatnich pomysłów, które prezentuje Tusk, wskazuje na to, że rzeczywiście wrócił. To, że będą teraz karać za urodziny u Mazurka. To jest w jego stylu – podkreślił.

Serwis podaje, że blisko byłego premiera są jeszcze Joanna Kluzik-Rostowska, Małgorzata Kidawa-Błońska, Ewa Kopacz, Paweł Graś, a także były premier Jan Krzysztof Bielecki. Rola tego ostatniego ma być w otoczeniu nowego-starego lidera PO niebagatelna.

– Jako jedyny ma wpływ, nie na taktyczne działania Tuska, ale na to, co Tusk myśli – mówi „SE” jeden z rozmówców. – Jeśli nie będą się sprawdzać, to czy to będzie Graś, czy ktoś inny, to straci funkcję. Donald zawsze dba o dobro organizacji – dodaje z kolei poseł PO Jerzy Borowczak.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura