Podsumowanie prezydenckiej wizyty w Stanach Zjednoczonych

Na briefingu prasowym dla polskich mediów prezydent podsumował swój pobyt w Stanach Zjednoczonych. Mówił między innymi o jego aspekcie gospodarczym. Przypomniał, że w poniedziałek spotkał się z przedsiębiorcami z Izby Handlowej USA. Wieczorem tego samego dnia, podczas kolacji, rozmawiał z przedsiębiorcami z Amerykańsko-Polskiej Rady Biznesu. Byli wśród nich przedstawiciele największych amerykańskich firm, które inwestują w Polsce.
 Podsumowanie prezydenckiej wizyty w Stanach Zjednoczonych
/ Andrzej Hrechorowicz / KPRP
- Bardzo dobre spotkanie, w bardzo dobrej atmosferze i przede wszystkim z bardzo dobrą konkluzją. Po pierwsze inwestorzy dobrze się czują w Polsce, po drugie bardzo chwalili Polaków, z którymi współpracują (…). Przede wszystkim mówili, że chcą dalej inwestować w Polsce, że chcą rozwijać swoje przedsięwzięcia gospodarcze w naszym kraju, do czego ich zachęcałem – mówił prezydent.

Prezydent wraz z małżonką oddali hołd ofiarom zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 roku w Nowym Jorku. Odwiedzili Ground Zero - miejsce, w którym stały gmachy WTC; złożyli też kwiaty pod tzw. „Survivor Tree”.

„Survivor Tree” – „Drzewo Przetrwania” – to grusza wyciągnięta z ruin World Trade Centre w opłakanym stanie, którą przywrócili do życia nowojorscy ogrodnicy. Drzewo zostało na nowo posadzone w Ground Zero w 2010 roku. 

Para Prezydencka zwiedziła w środę Nowojorską Giełdę Papierów Wartościowych (New York Stock Exchange), a prezydent zamknął jej środową sesję. Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda spotkali się z prezesem NYSE Group Johnem Tuttle. Prezydent i Pierwsza Dama rozmawiali też z maklerami na parkiecie nowojorskiej giełdy.

 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe