Lekarze, prawnicy, samorządowcy i dziennikarze łączą siły w walce z segregacją sanitarną, propagandą i cenzurą

„Polska Jest Jedna” – to nazwa rodzącego się w Polsce oddolnego ruchu społecznego, skupiającego niezależnych lekarzy, społeczników, prawników, dziennikarzy i samorządowców, a także wszystkie osoby, które przeciwstawiają się pandemicznej narracji, opartej o różne narzędzia segregacji sanitarnej, rodzący się terror szczepionkowy oraz cenzurę i manipulację w mediach głównego nurtu. Dzisiaj w Siemianowicach Śląskich odbyła się na Rynku konferencja założycielska tego nowego ruchu wolnościowego. Jak deklarują jego twórcy, skupia on osoby o różnych zapatrywaniach politycznych, społecznych i religijnych, a których łączy idea obrony swobód i praw obywatelskich oraz prowadzenia polityki pandemicznej w oparciu o wiedzę i badania naukowe, a nie odgórnie narzuconą narrację. A ta wydaje się być kreowana w Polsce przez radę naukową przy premierze, której zdecydowana większość członków – jak ujawnił już kilka miesięcy temu red. Maciej Pawlicki z tygodnika Sieci, w przeszłości powiązana była finansowo z koncernami farmaceutycznymi produkującymi eksperymentalne preparaty inżynierii genetycznej nazywane szczepionkami na covid.


prezydent Siemianowic Śl. Rafał Piech

Całe wydarzenie prowadzone przez red. Jana Pospieszalskiego odbywało się przy ogromnej scenie rozstawionej na siemianowickim Rynku przyciągnęło wiele osób z różnych śląskich miast (z obawy o działania destrukcyjne nie nagłaśniano wcześniej akcji w sposób zorganizowany). Rozpoczęto od uroczystego odśpiewania Roty i odniesieniem się do Boga, choć podkreślano, iż nowy ruch tworzą także osoby niewierzące.

- Nie lekceważymy zagrożeń zdrowotnych, ale przede wszystkim zagrożona jest obecnie prawda, wolność i godność człowieka. Reprezentujemy tu różne zawody i profesje, ale łączy nas przekonanie, że nie możemy pozostać bierni siedząc na kanapach i lajkując wpisy na Facebooku. Trzeba przejść od słów do czynów
- mówił we wstępie Jan Pospieszalski. 

Jednym ze współorganizatorów nowego ruchu społecznego jest bezpartyjny prezydent Siemianowic Śląskich, Rafał Piech, cieszący się w mieście ogromną sympatią społeczną i zaufaniem już od kilku kadencji samorządu.

- To właśnie dziś, z miasta Wojciecha Korfantego, płynie oddolny głos na całą Polskę. Głos z polskich wsi, małych miasteczek i dużych miast. To właśnie dziś tworzy się siła, która ma rozpalić do działania miliony Polaków. Do niedawna byliśmy podzieleni na szereg małych grup, a dziennikarze walczyli pojedynczo, próbując przebić się z prawdą. Ta jednak była zagłuszana, a zasięgi ograniczane. Nadszedł czas, by się zjednoczyć i działać ponad podziałami. Chcemy walczyć z segregacją sanitarną i pośrednim przymusem szczepionkowym. Bo tak to trzeba nazwać, skoro się straszy ludzi groźbą utraty pracy czy zakazem wejścia do sklepu, restauracji czy do kina. To jest właśnie segregacja sanitarna
- mówił prezydent. 

Jak podkreślał, nie jest antyszczepionkowcem. Cała jego rodzina zawsze przyjmowała wszelkie zalecane szczepionki. Ale obawiają się skutków przyjęcia eksperymentalnej terapii, za którą odpowiedzialności nie bierze ani rząd, ani producent preparatu. 

Przed zgromadzonymi wypowiedział się także epidemiolog dr Zbigniew Hałat, były główny inspektor sanitarny kraju i były wiceminister zdrowia. Zwracał on uwagę na to, iż polityka pandemiczna prowadzona w oderwaniu od dostępnej wiedzy naukowej i medycznej, stała się pretekstem do rujnowania wielopokoleniowych majątków rodzinnych, doprowadzania do bankructw małych firm. Nie przebierając w słowach zarzucił władzy doprowadzenie do blisko 200 tysięcy tzw. nadmiarowych zgonów, wynikających z zamknięcia przychodni lekarskich i ograniczenia działalności szpitali. 

Przemysław Jarasz

foto: Marta Wacławik


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Mamy przełamanie Roberta Lewandowskiego. Koncert goli w meczu FC Barcelona z Elche [VIDEO] Wiadomości
Mamy przełamanie Roberta Lewandowskiego. Koncert goli w meczu FC Barcelona z Elche [VIDEO]

Robert Lewandowski wreszcie się przełamał i strzelił już dwa gole w meczu FC Barcelona - Elche.

Setki tysięcy demonstrantów w Izraelu. Policja użyła armatek wodnych Wiadomości
Setki tysięcy demonstrantów w Izraelu. Policja użyła armatek wodnych

Mimo zawieszenia przez premiera Benjamina Netanjahu prac nad reformą sądownictwa na ulice izraelskich miast wyszło w sobotę ponad 160 tys. ludzi, domagających się bezwarunkowej rezygnacji z tego projektu - podały izraelskie media powołując się na policję. Według organizatorów demonstracji bierze w nich udział około 450 tys. osób.

Niemiecka telewizja przewiduje polsko-niemiecki konflikt ws. odbudowy Ukrainy Wiadomości
Niemiecka telewizja przewiduje polsko-niemiecki konflikt ws. odbudowy Ukrainy

Niemiecka geostrategiczna koncepcja budowy "wspólnej przestrzeni od Władywostoku do Lizbony" w wyniku rosyjskiej agresji na Ukrainę, uległa katastrofie. Niemcy usiłują się odnaleźć w nowej rzeczywistości.

Według sondaży i mediów niedzielne wybory w Finlandii wygra eurosceptyczna prawica Wiadomości
Według sondaży i mediów niedzielne wybory w Finlandii wygra eurosceptyczna prawica

W niedzielnych wyborach parlamentarnych w Finlandii zapewne zwycięży, ale z minimalną przewagą, jedna z dwóch partii prawicowych. Socjaldemokraci premier Sanny Marin – według sondaży – muszą atakować z trzeciej pozycji. Jeśli wygra nacjonalistyczna partia Finowie, to będzie „uszczerbek” dla reputacji kraju – komentuje miejscowa prasa.

Czas na kandydata na Sekretarza Generalnego NATO z Europy środkowo-wschodniej Wiadomości
"Czas na kandydata na Sekretarza Generalnego NATO z Europy środkowo-wschodniej"

Nowy sekretarz generalny NATO z Europy środkowo-wschodniej? "Polska powinna wystawić swoją kandydaturę na Sekretarza Generalnego" - napisał za pośrednictwem Twittera europoseł Jacek Saryusz-Wolski.

Ruszył Konkurs poświęcony Janowi Pawłowi II dla pozbawionych wolności Wiadomości
Ruszył Konkurs poświęcony Janowi Pawłowi II dla pozbawionych wolności

Ogólnopolski Konkurs „Św. Jan Paweł II Wielki – Apostoł Miłosierdzia ”, skierowany jest do osób osadzonych w Zakładach Karnych i Aresztach Śledczych na terenie Polski. Celem konkursu jest upamiętnienie postaci Św. Jana Pawła II i popularyzacja Jego dziedzictwa. Rozstrzygnięcie konkursu w czerwcu 2023 roku.

Sprawa Iwony Wieczorek. Nowe, szokujące ustalenia Wiadomości
Sprawa Iwony Wieczorek. Nowe, szokujące ustalenia

Nowe ustalenia dziennikarzy w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Przebadano wariografem blisko 40 świadków. Żadna z tych osób nie przeszła badania pozytywnie.

Tusk odebrał głos kibicowi Ruchu Chorzów. Jest reakcja Wiadomości
Tusk odebrał głos kibicowi Ruchu Chorzów. Jest reakcja

Donald Tusk niedawno przyjął zaproszenie do domu jednego z kibiców Ruchu Chorzów. Lider Platformy Obywatelskiej nawet opublikował z tego spotkania nagranie w mediach społecznościowych. Jednak przy kolejnej konfrontacji ze Sławomirem Kordelą (kibicem Ruchu, który gościł Tuska w domu) postanowił odebrać mu głos i publicznie zrugać. O tej sytuacji wspomniał w jednym z wywiadów Szymon Michałek – inny kibic klubu z Chorzowa.

Aktywiści klimatyczni wlali niezidentyfikowany płyn do słynnej włoskiej fontanny [VIDEO] Wiadomości
Aktywiści klimatyczni wlali niezidentyfikowany płyn do słynnej włoskiej fontanny [VIDEO]

Troje młodych ludzi, przedstawiających się jako aktywiści klimatyczni, wylało w sobotę z kanistra czarny płyn do wody w zabytkowej fontannie na Placu Hiszpańskim w Rzymie. Sprawcy zostali zatrzymani przez karabinierów. Czyn ten potępił włoski minister kultury.

Premier Mateusz Morawiecki: Dopóki PiS rządzi Polską, dopóty program 500+ nie jest zagrożony Wiadomości
Premier Mateusz Morawiecki: Dopóki PiS rządzi Polską, dopóty program 500+ nie jest zagrożony

Rodzina 500+ to największy program społeczny w polskiej historii; jest symbolem efektywnego i sprawiedliwego państwa - podkreślił premier Mateusz Morawiecki. Zapewnił, że dopóki PiS rządzi Polską, dopóty ten program nie jest zagrożony.

Emerytury
Stażowe