REKLAMA

"Dziękujemy panie Piotrze!". Marsz Niepodległości 22 października wybiera się do Luksemburga [VIDEO]

Trybunał Niesprawiedliwości Unii Europejskiej brnie w swoje błędy. Musimy jako związkowcy z Solidarności podjąć działania dot. twardych rozwiązań. Jest decyzja - 22 października jedziemy pod Trybunał Niesprawiedliwości UE aby wręczyć pani prezes postanowienie o zamknięciu Trybunału. Tak jak oni chcą zamykać nasze zakłady pracy, kopalnie, elektrownie, odbierając dostęp do energii elektrycznej naszemu społeczeństwu - powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda.
Marsz Niepodległości
Marsz Niepodległości / Screen YouTube Marsz Niepodległości

Zapowiedź Piotra Dudy wywołała poruszenie opinii publicznej w Polsce. Wyjazd do Luksemburga zapowiedział w imieniu Marszu Niepodległości, Rot Niepodległości i straży Narodowej Robert Bąkiewicz.

- Przewodniczący NSZZ "Solidarność", największego związku zawodowego w Polsce pan Piotr Duda ogłosił, że polscy pracownicy, górnicy, energetycy będą protestowali pod Trybunałem Niesprawiedliwości w Luksemburgu, dlatego, że ten Trybunał Niesprawiedliwości żąda od Polski tak naprawdę likwidacji polskiej energetyki opartej na węglu. Żąda od Polski również zniszczenia polskiego przemysłu i polskiej gospodarki ze względu na wzrost cen energii. Tak naprawdę te rozwiązania doprowadzą Polskę do drenażu technologicznego i wspierania wyżej technologicznie rozwiniętych Niemiec, które tę energię nam będą sprzedawały. 

My jako środowiska związane z Marszem Niepodległości, Rotami Niepodległości, Strażą Narodową, popieramy ten protest. Więcej, my się na tym proteście pojawimy. My również pojedziemy do Luksemburga. Również będziemy mówili o tym, że chcemy państwa polskiego suwerennego i niepodległego. Nie pozwolimy na to żeby żaden Trybunał dokonywał aktów niesprawiedliwości, aktów niszczenia polskiej gospodarki, czyszczenia kieszeni polskich obywateli. Na to po prostu nie możemy się zgodzić.

Dlatego 22 października, wszyscy, w obronie polskiej suwerenności, niepodległości, jedziemy do Luksemburga. 

Dziękujemy panie Piotrze Dudo! Jesteśmy z wami, jesteśmy z polskimi przedsiębiorcami, z polskimi związkami zawodowymi, stoimy za polskim interesem narodowym. 22 października, jedziemy do Luksemburga!

- mówi na nagraniu Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, prezes Rot Niepodległości i redaktor naczelny Mediów Narodowych


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura