REKLAMA

[SONDAŻ] Fotel lidera niezagrożony. W Sejmie znalazłoby się aż sześć ugrupowań

Gdyby wybory odbyły się w dzisiaj, to w Sejmie znalazłoby się aż sześć partii – wynika z najnowszego badania pracowni United Surveys na zlecenie Wirtualnej Polski.
 [SONDAŻ] Fotel lidera niezagrożony. W Sejmie znalazłoby się aż sześć ugrupowań
/ fot. Aleksander Zieliński/Kancelaria Sejmu


Najchętniej wybieraną przez Polaków partią pozostaje Prawo i Sprawiedliwość, na które chce oddać głos 35,6 proc. ankietowanych. W porównaniu z badaniem sprzed dwóch tygodni, ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego traci jednak niecały punkt procentowy.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, na którą chce zagłosować 23 proc. pytanych. To wzrost o 0,7 pkt proc. w porównaniu z ostatnim badaniem. Trzecie miejsce przypadło ugrupowaniu Szymona Hołowni, które może liczyć na 11,6 proc. To wzrost o 2,4 pkt proc.

W Sejmie znalazłaby się także Konfederacja z poparciem na poziomie 7,1 proc. (spadek o 1,7 pkt proc.), Lewica z 6,4 proc (spadek o 0,4 proc.) i Polskie Stronnictwo Ludowe, które notuje 5,3 proc. wynik (wzrost o 0,1 pkt proc.).

Odpowiedź „nie wiem/trudno powiedzieć” wskazało 11 proc. pytanych.

„Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w przyszłą niedzielę, »zdecydowanie« wzięłoby w nich udział 41,3 proc. badanych. Odpowiedź »raczej tak« wskazało 12,1 proc. respondentów. Oznacza to, że frekwencja mogłaby wynieść ponad 50 proc.” – zwrócono uwagę.


Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura