REKLAMA

"Merkel była jego protektorką". Prof. Krasnodębski ostro o Tusku

- Jeśli zaś chodzi o drugą część wypowiedzi, że odejście Merkel utrudni politykę Tuskowi, to jest ona prawdziwa, bo Merkel była jego protektorką. Myślę jednak, że CDU/CSU nadal będzie wspierać PO - w końcu należą do tej samej partii europejskiej, Europejskiej Partii Ludowej - wskazał prof. Krasnodębski.
/ flickr.com / European People's Party / Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)

Prof. Zdzisław Krasnodębski w wywiadzie dla "polskatimes.pl" został zapytany czy zgadza się z opinią, że być może „odejście Angeli Merkel z czynnej europejskiej polityki, będzie czymś, co utrudni funkcjonowanie rządowi PiS, ale i nie ułatwi prowadzania polityki Donaldowi Tuskowi”.

- A dlaczego by to miało utrudnić działanie rządowi Prawa i Sprawiedliwości? Kompletnie tego nie rozumiem. Co nam Angela Merkel ułatwiła?

- zapytał polityk PiS.

- To powielanie ciągle tych samych banałów. Jak wiadomo znaczna część dziennikarzy powtarza tylko obiegowe opinie lub spisuje od innych. Inni są raczej „spin doktorami” niż dziennikarzami.. Jeśli zaś chodzi o drugą część wypowiedzi, że odejście Merkel utrudni politykę Tuskowi, to jest ona prawdziwa, bo Merkel była jego protektorką. Myślę jednak, że CDU/CSU nadal będzie wspierać PO - w końcu należą do tej samej partii europejskiej, Europejskiej Partii Ludowej.

- wskazał europoseł prof. Zdzisław Krasnodębski.

 

 


Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura