REKLAMA

[VIDEO] Müller: Rada Ministrów zwróciła się do Prezydenta o przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni

- Tak jak państwo wiecie, sytuacja na polsko-białoruskiej granicy jest nadal bardzo trudna. Od początku tej wojny hybrydowej, bo tak ją trzeba nazywać, granicę polsko-białoruską próbowało przekroczyć około 10 tysięcy osób - mówił rzecznik rządu Piotr Müller.
 [VIDEO] Müller: Rada Ministrów zwróciła się do Prezydenta o przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni
/ screen twitter / TOP TVP INFO

- Na dzisiejszym posiedzeniu Rada Ministrów podjęła decyzję o zwróceniu się do prezydenta Dudy o przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni. Tak jak państwo wiecie, sytuacja na polsko-białoruskiej granicy jest nadal bardzo trudna. Od początku tej wojny hybrydowej, bo tak ją trzeba nazywać, granicę polsko-białoruską próbowało przekroczyć około 10 tysięcy osób. Codziennie setki migrantów próbują przekroczyć nielegalnie polską granicę. Polska Straż Graniczna podejmuje wszelkie działania oraz wojsko i policja, aby nie dopuścić do tego typu działań.

- powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

- Naszym obowiązkiem jest zabezpieczyć nie tylko granicę Polski, ale również granicę UE. W tym wypadku jest tożsama granica, w związku z tym odpowiadamy nie tylko za bezpieczeństwo Polaków, ale również za bezpieczeństwo całego obszaru unijnego. Pamiętajmy o tym, że prowokacje prezydenta Łukaszenki mogą nadal być kontynuowane i obserwujemy również po tych informacjach, które otrzymujemy od naszych służb wywiadowczych oraz od służb wywiadowczych innych krajów, że te działania mają charakter zorganizowany.

- zaznaczył.

 

 

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura