REKLAMA

Papież do Polaków: "Bądźcie zwiastunami łaski i miłosierdzia Pana"

Podczas dzisiejszej środowej audiencji generalnej Franciszek mówił m.in. o atakach w Nigerii, o święcie archaniołów Michała, Rafała i Gabriela. Papież zwrócił się także do Polaków.
Papież Franciszek Papież do Polaków:
Papież Franciszek / EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES Dostawca: PAP/EPA. HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES

 

Papież poświęcił dziś uwagę atakom na nigeryjskie wioski. Zapewniał o modlitwie w intencji poszkodowanych oraz wszystkich mieszkańców Nigerii.   Wyraził także troskę o stan ich bezpieczeństwa.

Potem Papież zwrócił uwagę na dzisiejsze święto oraz nieodległe, przypadające 2 października, wspomnienie liturgiczne Aniołów Stróżów Podkreślił, że warto wpatrywać się w Boże plany, ale zachęcił także to pójścia z ufnością za znajomi Jego Opatrzności.

Podczas audiencji Franciszek zwrócił się także do Polaków.

"Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów" - powiedział.

"Drodzy bracia i siostry, dziś, zainspirowani wspomnieniem liturgicznym, w sposób szczególny zawierzamy siebie opiece świętych archaniołów: Michała, który walczy z szatanem i złymi duchami, Gabriela, który przynosi dobrą nowinę Pana i Rafała, który uzdrawia i towarzyszy w poszukiwaniu dobra" - mówił Papież.

Z ich pomocą, wy także bądźcie zwiastunami łaski i miłosierdzia Pana. Z serca wam błogosławię

- dodał.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura