REKLAMA

[SONDAŻ] Najwyższy wynik PiS od wielu miesięcy. Ile zdobyłby wspólny blok Polski 2050, PSL i Porozumienia?

Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego notuje najwyższy wynik od wielu miesięcy – wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie serwisu wPolityce.pl.
 [SONDAŻ] Najwyższy wynik PiS od wielu miesięcy. Ile zdobyłby wspólny blok Polski 2050, PSL i Porozumienia?
/ fot. PAP/Mateusz Marek


Na Zjednoczoną Prawicę chce oddać swój głos 38 proc. badanych. To oznacza wzrost aż o 1 pkt proc. w porównaniu z poprzednim badaniem – zwrócono uwagę.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z 26 proc. wynikiem. To wzrost o 2 pkt proc. Ostatnie miejsce na podium przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni, na którą chce zagłosować 14 proc. ankietowanych. To oznacza wzrost o 1 pkt proc.

W Sejmie znalazłyby się jeszcze dwie partie – Konfederacja z 9 proc. wynikiem (spadek o 3 pkt proc.) oraz Lewica z 8 proc. (wzrost o 1 pkt proc.).

Poparcie dla PSL bez zmian – 2 proc. Na Kukiz’15 i Porozumienie Jarosława Gowina chce głosować po 1 proc. badanych (w obu przypadkach spadek o 1 pkt proc.).
 

Wspólny blok Polski 2050, PSL i Porozumienia?


W badaniu Social Changes ustalono również, jak głosowaliby wyborcy, gdyby Polska 2050 Szymona Hołowni, Polskie Stronnictwo Ludowe i Porozumienie Jarosława Gowina utworzyło wspólny blok wyborczy.

W tym przypadku PiS zanotowałby 36 proc., Koalicja Obywatelska 26 proc., zaś blok Polski 2050, PSL i Porozumienia 18 proc. W Sejmie znalazłaby się wtedy także Lewica z 9 proc. oraz Konfederacja z 8 proc.

Deklarowana frekwencja wynosi 60 proc.

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura