REKLAMA

Animacja MÓJ PRZYJACIEL WAMPIR w kinach od 29 października

Ta komedia rozśmieszy nawet umarlaka! Animacja dla całej rodziny w kinach od 29 października
Mój Przyjaciel Wampir Animacja MÓJ PRZYJACIEL WAMPIR w kinach od 29 października
Mój Przyjaciel Wampir / Materiały prasowe

Nominowana do „francuskich Oscarów”, pełna przygód, duchów i magii komedia dla absolutnie całej rodziny. Porywająca historia znajomości chłopca i jego kumpla wampirka, dla których hasło – przyjaźń do grobowej deski – nabiera zupełnie nowego i zabawnego znaczenia. Za powstaniem filmu stoją producenci hitów „Mały Książę” i „Munio: Strażnik Księżyca”, natomiast za scenariusz i reżyserię odpowiada Joann Sfar – prawdziwa gwiazda europejskiego komiksu, twórca kultowego i uwielbianego przez czytelników cyklu „Kot rabina”. Po hotelach z Transylwanii przyszedł czas na szkolną przygodę w towarzystwie wampirków i stworków nie z tego świata. Gęsia skórka, nawiedzeni bohaterowie i rozrywka, że aż strach – wszystko to w komedii, która rozśmieszy nawet umarlaka!   

 

 

 

Chociaż wygląda na dziesięciolatka, to tak naprawdę ma już ponad 300 lat! Mały Wampirek – bo o nim mowa – od stuleci mieszka w tym samym nawiedzonym domu. I chociaż każdego dnia może liczyć na towarzystwo wesołej ferajny straszydeł, to tak naprawdę, coraz częściej, bywa potwornie samotny. W tej sytuacji ma tylko jedno marzenie. Pójść do szkoły i poznać inne dzieci. Niestety rodzice nie pozwalają mu opuszczać rezydencji, twierdząc, że świat na zewnętrz jest pełen niebezpieczeństw. Nie przekonuje to jednak Wampirka, który wspierany przez wiernego buldoga Fantomasza, potajemnie wymyka się na poszukiwanie przyjaciół. W trakcie swoich wędrówek pozna nieco strachliwego chłopca Michaela, ale też przyciągnie uwagę Gibbusa – starego wroga jego wampirzej rodziny. Czy stawiający pierwsze kroki w świecie ludzi Wampirek poradzi sobie i czy znajomość z nowym kolegą pozwoli mu ochronić bliskich? Przekonacie się już wkrótce, kiedy tylko zapadnie zmrok.

 

 

Gatunek: animowany, przygodowy, komedia, fantasy

Produkcja: Francja, 2020

Scenariusz: Sandrina JardelJoann Sfar (na podstawie komiksu „Mały Wampir”)

Reżyseria: Joann Sfar

Oryginalna obsada dubbingowa: Camille Cottin („Dom Gucci”, „Yamakasi - współcześni samurajowie”), Jean-Paul Rouve („Asterix i Obelix: Misja Kleopatra”, „RRRrrrr!!!”), Alex Lutz („Goście, goście III: Rewolucja”, „Spódnice w górę!”), Quentin Faure („Dzień Bastylii”, „Spiral”)

 

Źródło: Materiały prasowe


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura