REKLAMA

PiS szykuje rewolucję w ordynacji wyborczej? „Kaczyński już podpisał kwity z Kukizem”

Jarosław Kaczyński rozważa zmianę ordynacji wyborczej od następnej kadencji na system mieszany tak by połowa okręgów wyborczych była jednomandatowa, jak na Węgrzech – wynika z informacji podanych przez tygodnik „Wprost”.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński PiS szykuje rewolucję w ordynacji wyborczej? „Kaczyński już podpisał kwity z Kukizem”
Prezes PiS Jarosław Kaczyński / fot. PAP/Mateusz Marek


Według informacji przekazanych przez „Wprost”, Prawo i Sprawiedliwość zamierza wprowadzić w Polsce nowy model ordynacji wyborczej. Ma to być system mieszany - połowa okręgów wyborczych byłaby jednomandatowa. Podobne rozwiązanie funkcjonuje od 2014 roku na Węgrzech.

Jarosław Kaczyński rozważa zmianę ordynacji wyborczej od następnej kadencji na system mieszany tak by połowa okręgów wyborczych była jednomandatowa, jak na Węgrzech. PiS może wprowadzić zmiany, które zapewnią im władzę na lata, bo taki system wymusiłby jedną listę na opozycji – stwierdził informator „Wprost”.

Przypomnijmy, że od niedawna istnieje porozumienie pomiędzy Kukiz’15 a ugrupowaniem Jarosława Kaczyńskiego, czego efektem była uchwalona przez Sejm 17 września tzw. ustawa antykorupcyjna przygotowana przez koło Kukiz’15.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura