REKLAMA

Spotkanie Prezydenta z Pawłem Kukizem. Prezydencki projekt ustawy o sędziach pokoju jeszcze w październiku

„O ustawach dotyczących systemu sprawiedliwości będzie z pewnością informował rząd i minister Ziobro. Ja mogę powiedzieć tylko, że pan prezydent osobiście będzie bardzo wnikliwie analizował każdą propozycję” – powiedział w Poranku „Siódma9” minister Paweł Szrot (szef Gabinetu Prezydenta RP). 
 Spotkanie Prezydenta z Pawłem Kukizem. Prezydencki projekt ustawy o sędziach pokoju jeszcze w październiku
/ PAP/Paweł Supernak

Początek rozmowy dotyczył sejmowej debaty dotyczącej przedłużenia stanu wyjątkowego na terenach przygranicznych z Białorusią. Zdaniem szefa gabinetu prezydenta wypowiedzi części posłów opozycji przysłużą się propagandzie reżimu A. Łukaszenki.

„Wszyscy słuchaliśmy tej debaty i mam wrażenie, że dzisiaj w mińskiej, w białoruskiej telewizji i w różnych okołokremlowskich ośrodkach trwa gorączkowa praca. Jest to praca żmudna, ale dosyć prosta, bo nie trzeba manipulować, kombinować, przerabiać. Po prostu wystarczy wycinać, co bardziej smakowite kawałki wystąpień naszej drogiej opozycji i je emitować” – mówił minister Szrot.

W wywiadzie pojawił się także temat polityki krajowej. Jednym z wątków była reforma wymiaru sprawiedliwości.

„Pan prezydent spotkał się z ministrem Ziobro, to nie było pierwsze, ani z pewnością ostatnie spotkanie między nimi. Pan prezydent regularne spotyka się również z ministrem sprawiedliwości (…) O ustawach dotyczących systemu sprawiedliwości będzie z pewnością informował rząd i minister Ziobro. Ja mogę powiedzieć tylko, że pan prezydent osobiście będzie bardzo wnikliwie analizował każdą propozycję” – mówił minister Szrot.

Gość Poranka „Siódma9” skomentował także ostatnie spotkanie prezydenta Dudy z Pawłem Kukizem.

„Pan prezydent wczoraj spotkał się z panem Pawłem Kukizem. Rozmawiali m.in. na temat ustawy o sędziach pokoju” – powiedział rozmówca Marcina Fijołka, który dodał, że projekt ustawy prezydenta zostanie zaprezentowany opinii publicznej jeszcze w październiku.


 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura