Najnowszy Tygodnik Solidarność. Mateusz Morawiecki: Polska najlepsze lata ma dopiero przed sobą

Polska jest w pewnym sensie beneficjentem Brexitu, jeśli chodzi o przenoszenie się inwestorów z Anglii do innych krajów. A pytanie do Polaków z Wielkiej Brytanii powinno brzmieć: czy wolicie pracować w banku inwestycyjnym w City, czy w tym samym banku w Polsce, blisko swojego rodzinnego domu, za nieco mniejsze lub porównywalne pieniądze po uwzględnieniu kosztów życia? M.in. o tym, czy i dlaczego Polacy z Wysp powinni zastanowić się nad powrotem do kraju, z wicepremierem, ministrem rozwoju i finansów Mateuszem Morawieckim rozmawia Anna Grabowska. Cały wywiad w najnowszym numerze Tygodnika.
 Najnowszy Tygodnik Solidarność. Mateusz Morawiecki: Polska najlepsze lata ma dopiero przed sobą
/ TS
Ponadto w numerze:
30 procent pensji [na emeryturze]. Jak żyć?
„Konieczne jest wzmocnienie III filara emerytalnego. Do tego jednak potrzebne są zachęty, które spowodują, że Polacy zechcą dodatkowo oszczędzać na starość. W przeciwnym razie będą zmuszeni żyć, leczyć się, ubierać za ok. 30 proc. swojej ostatniej pensji. Znając te szacunki, powinno więc wystarczyć nieco wyobraźni. A jednak – nie wystarcza” – pisze Anna Grabowska.

Polityczna rura Putina
„Zgoda na Nord Stream 2 oznaczałaby, iż godzimy się na to, że nasza część Europy jest gorsza niż Europa Zachodnia, która ma infrastrukturę i pełną alternatywę” – w rozmowie z Maciejem Chudkiewiczem mówi Wojciech Jakóbik, analityk sektora energetycznego i redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

System [opieki zdrowotnej w Polsce] do poprawki
„Potrzeba systemu, który pozwoli na wyrównywanie dysproporcji płacowych istniejących od lat w służbie zdrowia” – podkreśla Maria Ochman, przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ Solidarność, w rozmowie z Izabelą Kozłowską.

Młodość przymaszerowała
Leszek Masierak o wyborach we Francji. „39-letni Emmanuel Macron został wybrany prezydentem Republiki Francuskiej – to najmłodszy przywódca tego kraju od czasów Napoleona Bonaparte. Jednak faktyczny zakres jego władzy określą czerwcowe wybory parlamentarne” - pisze autor.

Po co ten krzyż tu stoi
„Na południu Warszawy nie brak przydrożnych krzyży, kapliczek i figur świętego Jana Nepomucena. Jeszcze trzydzieści lat temu stały na rozstajach dróg i pośród rozległych łąk, dziś wtapiają się w krajobraz rosnących wokół nich osiedli. Ich mieszkańcy, nawet jeśli je zauważają, najczęściej nie wiedzą, dlaczego właśnie tam zostały ustawione. A niejednokrotnie ich historia jest niezwykle ciekawa” - pisze Katarzyna Dzierzbicka  

W dziale: świat wokół nas”, O bakteriach, które zżerają ropę – pisze Andrzej Berezowski


#REKLAMA_POZIOMA#

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe