REKLAMA

[SONDAŻ] Kto będzie rządził w Polsce po najbliższych wyborach? Odpowiedzi mogą zaskakiwać

Kto według Pani/Pana będzie rządził w Polsce po najbliższych wyborach parlamentarnych, które odbędą się 2023 roku? - takie pytanie zadała pracownia Social Changes w sondażu przeprowadzonym na zlecenie portalu wPolityce.pl.
 [SONDAŻ] Kto będzie rządził w Polsce po najbliższych wyborach? Odpowiedzi mogą zaskakiwać
/ flickr.com / Kancelaria Premiera / Public Domain Mark 1.0

Pracownia Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl przeprowadziła sondaż, w którym zapytano Polaków o następującą kwestię: "Kto według Pani/Pana będzie rządził w Polsce po najbliższych wyborach parlamentarnych, które odbędą się 2023 roku?".

W przeprowadzonym badaniu, 31 proc. ankietowanych wskazało na Zjednoczoną Prawicę. Natomiast zdaniem 28 proc., po kolejnych wyborach do Sejmu w Polsce rządzić będą partie opozycyjne. Największa grupa - aż 41 proc. - wybrała odpowiedź „trudno powiedzieć”.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1059 osób w dniach od 24 do 27 września 2021 roku.Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura