REKLAMA

Marian Panic: Zwiększa się wymiana handlowa Niemiec z Rosją. No i gdzie te sankcje?

Informacja, która chyba nikogo nie zaskakuje. Zmniejsza się wymiana handlowa Niemiec ze Stanami Zjednoczonymi, a zwiększa z Rosją. W pierwszych miesiącach tego roku wymiana handlowa z Putinem zwiększyła się aż o 37% i wynosi 9,5 miliardów euro. W UE największym partnerem Niemiec jest Francja a drugim Wielka Brytania, a ponieważ po brexicie Niemcy spodziewają się na tym drugim odcinku pewnych trudności, to zapewne skutkować to będzie jeszcze zwiększeniem wymiany z kim? Prawilno! No i tak wyglądają te sankcje?
 Marian Panic: Zwiększa się wymiana handlowa Niemiec z Rosją. No i gdzie te sankcje?
/ morguefile.com
Znaczenie europejskiego obszaru gospodarczego dla Niemiec jest olbrzymie, a w ubiegłym roku zyskało jeszcze na wartości. Wymiana handlowa z krajami Unii w roku 2016 znacząco wzrosła. Natomiast handel ze Stanami Zjednoczonymi skurczył się.
- informuje Spiegel
 
Według danych Niemieckiego Urzędu Statystycznego, Republika Federalna wyeksportowała do krajów Unii towary o łącznej wartości 707,7 miliardów euro.
- podaje niemieckie źródło
 
Lepiej niż w roku poprzednim układały się natomiast interesy niemieckich przedsiębiorstw z Rosją. Według danych Niemiecko-Rosyjskiej Izby Handlowej (AHK) wymiana towarowa między obydwoma krajami - pomimo sankcji - wzrosła w pierwszych miesiącach bieżącego roku o całe 37 procent, osiągając wartość 9,5 miliarda euro. Powodem są między innymi wyższe ceny nośników energii, takich jak ropa naftowa i gaz. 
- piszą Niemcy

źródło: spiegel.de

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura