REKLAMA

[video] "Reżyserowana spontaniczność". Nowa seria filmów propagandowych dot. Polski trafiła do arabskich social mediów

Portal "Polityka w sieci" zajmujący się analizą polityczno-społecznych trendów w internecie opublikował w poniedziałek ciekawe informacje dot. treści nt. Polski, które publikowane są w arabskojęzycznych social mediach. - Materiałów jest bardzo dużo - wskazują analitycy. We wtorek opublikowano kolejne materiały.
 [video]
/ screen video

Analiza wszystkich dostępnych treść publikowanych w arabskojęzycznych social mediach wskazuje na:

- władze Białorusi całkowicie kontrolują przekaz do #uchodzcy i zewnętrzna komunikacje 
- wyprawa dot Polski to „przygoda” 
- skala fejkow np „mylących map” jest ogromna

- informował serwis "Polityka w sieci" w poniedziałek. Analitycy podkreślali, że materiałów jest bardzo dużo i można je klasyfikować na dwie grupy: zachęcające do przyjazdu lub ostrzegające przed przyjazdem.

Czytaj więcej: [video] "Wyprawa do Polski to „przygoda”". Na arabskim TikToku dziesiątki filmików nt. granicy polsko-białoruskiej

Dziś na tapet "Polityki w sieci" trafiły kolejne materiały...

 

BOOM 
Nowa seria filmów propagandowych została załadowana do social media  w arabskiej wersji językowej zachęcająca do przekraczania granicy Polski z Białorusią. Na filmach widać reżyserowaną „spontaniczność” #uchodźcy

- czytamy we wpisie serwisu. Poinformowano także, iż w sieciach społecznościowych pojawił się nowy film instruktażowy dot. przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, opisujący m.in dokładne lokalizacje, a także środki transportu.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura