Teorie spiskowe czy skrywana prawda o pandemii? Tłumne spotkanie autorskie z Piotrem Szlachtowiczem i Grzegorzem Płaczkiem

Chętnych na organizowane w Rudzie Śląskiej spotkanie autorskie z red. Piotrem Szlachtowiczem z internetowej telewizji wRealu24 (stacja ma pół miliona subskrybentów) oraz vlogerem Grzegorzem Płaczkiem z Kobióru było tak wielu, iż w restauracji „KarmaMa Bistro i Zioło” zabrakło miejsc, zaś spora grupa zainteresowanych przysłuchiwała się dyskusji przez ogromne szyby stojąc na dworze. Goście zaś mówili nie tylko o swoich dwóch, niedawno wydanych książkach poświęconych zmaganiu z cenzurą i pokazywaniu zagadnienia pandemii w zupełnie innym ujęciu niż oficjalna narracja ministerstwa zdrowia, ale także o poważnych powikłaniach poszczepiennych, skuteczności amantadyny w leczeniu covida oraz łączeniu różnych sił społecznych przeciwko segregacji sanitarnej. Red. Szlachtowicz wspominał także pamiętną i głośną w całej Polsce publikację lokalnego Głosu Zabrza i Rudy Śl, w której tuż po rozpoczęciu akcji szczepień doświadczalnym preparatem genetycznym mRNA tygodnik ujawnił historię znanego zabrzańskiego lekarza, prof. Mariana Pardeli. Ten pół godziny po przyjęciu preparatu doznał bardzo ciężkiego zawału serca, w następstwie którego kilka dni później zmarł. Temu właśnie tematowi Szlachtowicz poświęcił wówczas całą audycję telewizyjną, której nagranie zostało jednak w ramach nieformalnej cenzury YouTube skasowane przez administratora portalu.


foto: Przemysław Jarasz

A wyjaśnijmy, że skasowany przez administrację Youtube materiał o okolicznościach śmierci prof. Pardeli stanowił przede wszystkim rozmowę z lokalnym dziennikarzem, który na żywo relacjonował swoje ustalenia i potwierdzone u źródła informacje. Do dzisiaj zresztą nikt nie podważył tamtych informacji. Co więcej, z czasem podobnych nagłych zgonów, nawet wśród młodych, zaszczepionych ludzi zaczęło w całej Polsce przybywać. 

- I choć takie tragiczne zdarzenia, zgodnie z przepisami bezwzględnie powinny trafiać do bazy NOPów czyli niepożądanych odczynów poszczepiennych, to z różnych powodów nie zawsze tam trafiają. Tak było również w przypadku śmierci prof. Pardeli, co odkryła lokalna redakcja 
– przypomniał Szlachtowicz.

Zresztą takich skasowanych wywiadów Szlachtowicza ukazujących zagadnienia pandemii w sposób odmienny od oficjalnej narracji ministerstwa zdrowia i mediów głównego nurtu, było znacznie więcej. To właśnie ich zarchiwizowany przez telewizję wRealu24 zapis trafił do książki redaktora zatytułowanej „Pandemia cenzury”. Przy czym wypowiedzi w temacie pandemii nie udzielały osoby przypadkowe. Na łączach telewizji gościł m.in. dr Shiva Ayyadurai – amerykański naukowiec z czterema tytułami doktorskimi, w tym z inżynierii układu immunologicznego. Był też goszczący często w amerykańskiej Fox News Gordon Guthirie Chang mówiący o roli Chin w rozprzestrzenieniu koronawirusa.

Ale w rozmowach Szlachtowicza uczestniczyli też goście z Polski. Nagranie z lekarką Anną Martynowską obejrzało 800 tysięcy osób. Za kwestionowanie istnienia pandemii i mówieniu o dostępnych, tanich lekach na koronawirusa, zawieszono ją w prawie wykonywania zawodu (ostatnio sąd dopiero ją przywrócił do pracy). W jednym z ocenzurowanych programów gościł także znany dziennikarz i producent filmowy Maciej Pawlicki, który odkrył, że zdecydowana większość rady naukowej przy premierze zalecającej eksperymentalne szczepienia, w przeszłości uczestniczyła w projektach współfinansowanych przez koncerny produkujące te preparaty i zarabiającymi na nich miliardy dolarów i euro. Gościem Szlachtowicza był także były dziennikarz śledczy TVP Wojciech Sumliński, który wraz ze swym kolegą – byłym szefem ABW w Lublinie dotarł do dokumentów potwierdzających, że realizowany obecnie scenariusz na świecie został dokładnie – krok po kroku - zapowiedziany dekadę wcześniej podczas konferencji naukowej fundacji Gatesów oraz Rockefelerów (sprawa została szeroko opisana w książce Sumlińskiego „Zapis zarazy”).

A kim jest drugi z gości spotkania autorskiego w Rudzie Śląskiej? Grzegorz Płaczek prowadzi swój autorski wideo blog na Facebooku, który oglądają tysiące internautów. W swych nagraniach analizuje i zestawia ze sobą różne, dostępne dane statystyczne i informacje, seriami wysyła zapytania w trybie dostępu do informacji publicznej do ministerstwa zdrowia i NFZu. Uzyskiwany w ten sposób obraz mocno odbiega od narracji, przekazywanej w głównych mediach krajowych.

- Przed pandemią byłem zwykłym widzem, który czerpał wiedzę głównie z TVN24. Gdy przyszła pierwsza fala, byłem tak przerażony podawanymi informacjami i pokazywanymi obrazami, iż wchodząc do domu z podwórka kazałem żonie spryskiwać mnie środkiem dezynfekcyjnym. Aż pewnego dnia trafiłem w internecie na program Piotrka Szlachtowicza, którego rozmówcy w zupełnie inny sposób opowiadali o tym wszystkim. Uznałem, że to nie może być prawda, ale wiedziony ciekawością zacząłem po kolei sprawdzać różne informacje u źródła. I ku swemu zdumieniu odkryłem, że prawda wydaje się być zupełnie inna od tej, tłoczonej nam do głów w mediach głównego nurtu 
– opowiadał Płaczek.

Jako najświeższy przykład przywołał niedawną wypowiedź medialną pewnego popularnego lekarza rodzinnego o tym, że rzekomo na covid umiera 1 dziecko na tysiąc zarażonych. 

- Sprawdziłem to bardzo dokładnie i okazuje się, że na 7 milionów nieletnich Polaków, w tym roku na covid zmarła dwójka dzieci 
– twierdzi Płaczek. 

I jak podkreślił, nie czuje się związany z żadną partią polityczną, sam też nie politykuje. Robi po prostu swoje, docieka do prawdy, a jego hasło i zarazem tytuł książki „To się samo komentuje”, stało się jego znakiem rozpoznawczym. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Mamy przełamanie Roberta Lewandowskiego. Koncert goli w meczu FC Barcelona z Elche [VIDEO] Wiadomości
Mamy przełamanie Roberta Lewandowskiego. Koncert goli w meczu FC Barcelona z Elche [VIDEO]

Robert Lewandowski wreszcie się przełamał i strzelił już dwa gole w meczu FC Barcelona - Elche.

Setki tysięcy demonstrantów w Izraelu. Policja użyła armatek wodnych Wiadomości
Setki tysięcy demonstrantów w Izraelu. Policja użyła armatek wodnych

Mimo zawieszenia przez premiera Benjamina Netanjahu prac nad reformą sądownictwa na ulice izraelskich miast wyszło w sobotę ponad 160 tys. ludzi, domagających się bezwarunkowej rezygnacji z tego projektu - podały izraelskie media powołując się na policję. Według organizatorów demonstracji bierze w nich udział około 450 tys. osób.

Niemiecka telewizja przewiduje polsko-niemiecki konflikt ws. odbudowy Ukrainy Wiadomości
Niemiecka telewizja przewiduje polsko-niemiecki konflikt ws. odbudowy Ukrainy

Niemiecka geostrategiczna koncepcja budowy "wspólnej przestrzeni od Władywostoku do Lizbony" w wyniku rosyjskiej agresji na Ukrainę, uległa katastrofie. Niemcy usiłują się odnaleźć w nowej rzeczywistości.

Według sondaży i mediów niedzielne wybory w Finlandii wygra eurosceptyczna prawica Wiadomości
Według sondaży i mediów niedzielne wybory w Finlandii wygra eurosceptyczna prawica

W niedzielnych wyborach parlamentarnych w Finlandii zapewne zwycięży, ale z minimalną przewagą, jedna z dwóch partii prawicowych. Socjaldemokraci premier Sanny Marin – według sondaży – muszą atakować z trzeciej pozycji. Jeśli wygra nacjonalistyczna partia Finowie, to będzie „uszczerbek” dla reputacji kraju – komentuje miejscowa prasa.

Czas na kandydata na Sekretarza Generalnego NATO z Europy środkowo-wschodniej Wiadomości
"Czas na kandydata na Sekretarza Generalnego NATO z Europy środkowo-wschodniej"

Nowy sekretarz generalny NATO z Europy środkowo-wschodniej? "Polska powinna wystawić swoją kandydaturę na Sekretarza Generalnego" - napisał za pośrednictwem Twittera europoseł Jacek Saryusz-Wolski.

Ruszył Konkurs poświęcony Janowi Pawłowi II dla pozbawionych wolności Wiadomości
Ruszył Konkurs poświęcony Janowi Pawłowi II dla pozbawionych wolności

Ogólnopolski Konkurs „Św. Jan Paweł II Wielki – Apostoł Miłosierdzia ”, skierowany jest do osób osadzonych w Zakładach Karnych i Aresztach Śledczych na terenie Polski. Celem konkursu jest upamiętnienie postaci Św. Jana Pawła II i popularyzacja Jego dziedzictwa. Rozstrzygnięcie konkursu w czerwcu 2023 roku.

Sprawa Iwony Wieczorek. Nowe, szokujące ustalenia Wiadomości
Sprawa Iwony Wieczorek. Nowe, szokujące ustalenia

Nowe ustalenia dziennikarzy w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Przebadano wariografem blisko 40 świadków. Żadna z tych osób nie przeszła badania pozytywnie.

Tusk odebrał głos kibicowi Ruchu Chorzów. Jest reakcja Wiadomości
Tusk odebrał głos kibicowi Ruchu Chorzów. Jest reakcja

Donald Tusk niedawno przyjął zaproszenie do domu jednego z kibiców Ruchu Chorzów. Lider Platformy Obywatelskiej nawet opublikował z tego spotkania nagranie w mediach społecznościowych. Jednak przy kolejnej konfrontacji ze Sławomirem Kordelą (kibicem Ruchu, który gościł Tuska w domu) postanowił odebrać mu głos i publicznie zrugać. O tej sytuacji wspomniał w jednym z wywiadów Szymon Michałek – inny kibic klubu z Chorzowa.

Aktywiści klimatyczni wlali niezidentyfikowany płyn do słynnej włoskiej fontanny [VIDEO] Wiadomości
Aktywiści klimatyczni wlali niezidentyfikowany płyn do słynnej włoskiej fontanny [VIDEO]

Troje młodych ludzi, przedstawiających się jako aktywiści klimatyczni, wylało w sobotę z kanistra czarny płyn do wody w zabytkowej fontannie na Placu Hiszpańskim w Rzymie. Sprawcy zostali zatrzymani przez karabinierów. Czyn ten potępił włoski minister kultury.

Premier Mateusz Morawiecki: Dopóki PiS rządzi Polską, dopóty program 500+ nie jest zagrożony Wiadomości
Premier Mateusz Morawiecki: Dopóki PiS rządzi Polską, dopóty program 500+ nie jest zagrożony

Rodzina 500+ to największy program społeczny w polskiej historii; jest symbolem efektywnego i sprawiedliwego państwa - podkreślił premier Mateusz Morawiecki. Zapewnił, że dopóki PiS rządzi Polską, dopóty ten program nie jest zagrożony.

Emerytury
Stażowe