Młynarska wystosowała apel do prezydenta i premiera. „Nie ma w nas zgody”

Dziennikarka i prezenterka telewizyjna, związana w ostatnim czasie ze stacją TVN Style, wystosowała apel do prezydenta RP Andrzeja Dudy, szefa polskiego rządu Mateusza Morawieckiego, a także szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego.
 Młynarska wystosowała apel do prezydenta i premiera. „Nie ma w nas zgody”
/ fot. YouTube / Wirtualna Polska


Młynarska wraz z m.in. Jolantą i Aleksandrem Kwaśniewskim, Janiną Ochojską i Ireną Santor wystosowała list otwarty Kawalerów Orderu Uśmiechu do Prezydenta RP, Prezesa Rady Ministrów i Ministra Spraw Wewnętrznych w sprawie sytuacji na granicy z Białorusią.

Dokument opublikowała także za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. Chodzi o sytuację dzieci imigrantów, którzy starają się przekroczyć lub przekroczyli polsko-białoruską granicę.

„Nie zgadzamy się, aby nieludzka ziemia, o której pisał Czapski, stała się teraz naszym, polskim udziałem. Nie ma w nas zgody na bezmiar dziecięcego cierpienia. Nie wierzymy, żeby nie można było pomóc cierpiącym, głodnym, przerażonym dzieciom. Ponad podziałami, ponad granicami!” – napisano w liście.

„Zobowiązujemy w szczególności Pana Ministra do poinformowania nas i opinii publicznej, jaka konkretna pomoc jest udzielona dzieciom w kryzysie humanitarnym na granicy. Jaki jest ich los? Co Panowie robicie, żeby te dzieci ratować?” – dodano.
 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe