REKLAMA

"Okropne Ordo Iuris powstaje na Ukrainie, w Chorwacji i w Estonii. Tak odradza się Międzymorze"

- Okropne Ordo Iuris w Estonii. I znowu jako akcja oddolna samych Estończyków! Skandal, bo Soros musiał osobiście powoływać Fundację Batorego i jej klony. Ordo Iuris powstaje też na Ukrainie i powstało w Chorwacji (na zdjęciu mam nawet chorwacki krawat). Tak odradza się Międzymorze - pisze prezes Ordo Iuris mec. Jerzy Kwaśniewski.
mec. Jerzy Kwaśniewski, Ordo Iuris
mec. Jerzy Kwaśniewski, Ordo Iuris / FB Jerzy Kwaśniewski

Podczas konferencji prasowej 17 września Instytut Ordo Iuris i przedstawiciele ukraińskiej organizacji pozarządowej Vsi razom! podpisali umowę o współpracy. Strony tego porozumienia zobowiązały się w niej do podejmowania wspólnych działań w kierunku obrony chrześcijańskiego dziedzictwa Europy oraz podstawowych praw i wolności każdego człowieka. Owocem polsko-ukraińskiej współpracy ma być powołanie do życia organizacji „Ordo Iuris Ukraina”.

Co istotne, celem podjęcia współpracy pomiędzy Instytutem Ordo Iuris i organizacją Vsi razom! jest nie tylko szerzenie idei i podejmowanie wspólnych działań w obronie podstawowych wartości, ale ponadto utworzenie oddziału Instytutu, który w sposób podobny będzie podejmował działania bezpośrednio na terytorium Ukrainy. W ramach spotkania, zorganizowana została konferencja prasowa, podczas której nastąpiło podpisanie umowy pomiędzy partnerskimi organizacjami.

Fakt, że przedstawiciele organizacji pozarządowych z innych krajów zwracają się do nas z propozycjami tworzenia oddziałów Ordo Iuris poza granicami Polski pokazuje nam jak bardzo potrzebna jest działalność Instytutu, a także jaką wartość posiada ona również w innych częściach Europy

- podkreśliła Katarzyna Gęsiak, zastępca dyrektora Centrum Prawa Międzynarodowej Instytutu Ordo Iuris.            

Instytut jest już aktywny w Chorwacji, gdzie, jak czytamy na chorwackojęzycznej stronie "Instytut Kultury Prawnej Ordo Iuris poszukuje wolontariuszy i studentów z różnych dziedzin (prawo, ekonomia, historia, dziennikarstwo, języki itp.), którzy chcą poznać nasz Instytut i stać się częścią młodego, odnoszącego sukcesy zespołu prawników"

Oraz w Estonii, gdzie jak informuje strona Delfii.ee, powtarzając "rewelacje" Klementyny S. (jednej z liderek Strajku Kobiet, która usłyszała niedawno zarzuty za namalowanie czerwonego pioruna na zabytkowym kościele, oblanie policjanta farbą i wtargnięcie na teren Trybunału Konstytucyjnego) o "finansowaniu przez Kreml", "Varro Vooglaid planuje stworzyć w Estonii grupę podobną do Ordo Iuris".

Z naszych informacji wynika, że trwają prace w kolejnych krajach.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura