REKLAMA

Zobacz „Furiozę” przed innymi! Specjalne przedpremierowe pokazy z udziałem twórców już od dziś wraz z nowym zwiastunem

Wydziarany Mateusz Damięcki to widok, którego nie da się zapomnieć. Choć do tej pory słysząc jego nazwisko mieliśmy w głowach raczej słodkiego chłopca grającego miłe rólki, aktor ma w sobie niezwykły potencjał, który pokazuje właśnie teraz, we wchodzącej na ekrany lada moment „Furiozie”.
Furioza Zobacz „Furiozę” przed innymi! Specjalne przedpremierowe pokazy z udziałem twórców już od dziś wraz z nowym zwiastunem
Furioza / Materiały prasowe

W emocjonującym filmie sensacyjnym - kinie gatunkowym najwyższej próby, jakiego dawno już nie było nad Wisłą! - gra Goldena, szefa lokalnej grupy przestępczej, który burzy porządek w życiu zdeterminowanej policjantki, Dzikiej (Weronika Książkiewicz). Historia miłosna w świetle męskiego systemu wartości i radykalnego kodeksu gangsterów wejdzie na ekrany kin już 22 października. W nadzwyczajnej obsadzie filmu znaleźli się tacy aktorzy, jak np. Mateusz Banasiuk, Szymon Bobrowski, Wojciech Zieliński, Łukasz Simlat, Janusz Chabior, Sebastian Stankiewicz, Konrad Eleryk czy Paulina Gałązka. W związku z ogromnym zainteresowaniem produkcją postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom widzów i mamy przyjemność zaprosić na specjalne pokazy przedpremierowe filmu. Od dziś widzowie w całej Polsce będą mogli przed wszystkimi zobaczyć „Furiozę” i spotkać się z twórcami, którzy z tej okazji ruszają w wyjątkowe tournée po Polsce! 

 

FURIOZA w kinach od 22 października

i na specjalnych pokazach:

 

już dziś - 7 października - w Cinema City Wroclavia

 

ORAZ

 

8 PAŹDZIERNIKA W RADOMIU (Kino Helios)

 

10 PAŹDZIERNIKA W KIELCACH (Kino Helios)

 

15 PAŹDZIERNIKA W LEGIONOWIE (Kino Helios)

 

19 PAŹDZIERNIKA W POZNANIU (Multikino Malta Poznań)

 

FURIOZA NOWY ZWIASTUN FILMU

 

FURIOZA  ZWIASTUN FILMU

 

 

„Furioza” to sensacyjne kino bez lukru, które wynosi ramy gatunku w zupełnie nowy wymiar. Fascynująca historia o całkowitym oddaniu się pasji, która może być zgubna i doprowadzić do ekstremalnych decyzji, po których nie ma już odwrotu. Ile jest wart honor, czym jest lojalność i kodeks gangsterów? Za co kochają ich dziewczyny? Czy kobieta może odwrócić zasady gry w męskim systemie wartości?

 

„Furioza” to bezkompromisowa historia policjantki, która spróbuje rozbić układ, w którym się wychowała. To opowieść o miłości niemożliwej, o ludziach, którzy muszą stanąć po dwóch stronach barykady i tragicznym wyborze pomiędzy uczuciem, a przestępczym życiem zgodnym z określonymi zasadami. Film, który zadaje pytanie, czy człowiek ma prawo do zemsty, kiedy wymiar sprawiedliwości jest bezsilny?

 

W rolach głównych, w przełomowych kreacjach w karierze: Weronika Książkiewicz i Mateusz Banasiuk oraz imponujący filmową metamorfozą Mateusz Damięcki. Fantastycznie wspierają ich: Łukasz Simlat, Wojciech Zieliński, Szymon Bobrowski, Sebastian Stankiewicz i Paulina Gałązka.

 

Wydarzenie z przeszłości rozdziela losy trójki przyjaciół. Niespodziewanie w życiu Dawida (Mateusz Banasiuk), dzisiaj już lekarza, znowu pojawia się ona. Dzika (Weronika Książkiewicz) – kiedyś miłość jego życia, teraz doświadczona policjantka, składa mu propozycję nie do odrzucenia. Albo ten zostanie policyjnym informatorem i wtyczką, albo jego brat (Wojciech Zieliński) trafi do więzienia z wieloletnim wyrokiem. Przyciśnięty do muru Dawid w końcu ulega, a jego głównym celem staje się infiltracja rosnącej w siłę zorganizowanej grupy przestępczej. Trafiając w sam środek wojny o wpływy i pieniądze, będzie musiał mierzyć się z ciągłą podejrzliwością ze strony dawnego przyjaciela Goldena (Mateusz Damięcki). Wkrótce odkryje też, że świat, od którego próbował się uwolnić, wciąga go ze zdwojoną siłą.

 

Gatunek : akcja, sensacja, dramat

Produkcja: Marcin Zarębski

Reżyseria: Cyprian T. Olencki („Polandja”)

Scenariusz: Cyprian T. OlenckiTomasz Klimala

Zdjęcia: Klaudiusz Dwulit („Obietnica”)

Muzyka: Miro Kępiński („In This Gray Place”)

Obsada: Mateusz Banasiuk („Płynące wieżowce”, „Wszystko, co kocham”), Weronika Książkiewicz („Planeta Singli”, „Mayday”), Mateusz Damięcki („Przedwiośnie”, „Kochaj i tańcz”), Wojciech Zieliński („Służby specjalne”, „Psy 3. W imię zasad”), Łukasz Simlat („Amok”, „Boże Ciało”), Sebastian Stankiewicz („Pan T.”, „Człowiek z magicznym pudełkiem”), Janusz Chabior („Służby specjalne”, „Underdog”, „Ślepnąc od świateł”), Szymon Bobrowski („Odwróceni”, „Róża”), Paulina Gałązka („Dziewczyny z Dubaju”, „Zabawa zabawa”), Cezary Łukaszewicz („Belfer”, „Czas honoru”), Konrad Eleryk


Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura