REKLAMA

„Uważam Jana Pawła II za zbrodniarza”. Dziennikarz publikuje szokujące nagranie z gdańskiego liceum [WIDEO]

Każdy ma prawo o nim [Janie Pawle II - przyp. red.] myśleć, co chce. Ja na przykład uważam go za zbrodniarza, a ktoś inny może go podziwiać – twierdzi jedna z kandydatek do Parlamentu Uczniowskiego III LO w Gdańsku.
 „Uważam Jana Pawła II za zbrodniarza”. Dziennikarz publikuje szokujące nagranie z gdańskiego liceum [WIDEO]
/ fot. Twitter / YouTube - TOPO TV

Cała akcja miała miejsce podczas debaty kandydatów do Parlamentu Uczniowskiego tzw. Topolówki, czyli III Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku. Jeden z przysłuchujących się uczniów zadał w pewnym momencie kandydatce pytanie dot. memów szkalujących papieża Jana Pawła II, które miała publikować w mediach społecznościowych.

– Jeżeli mówimy o równości, bo może mamy inne definicje równości, to dla mnie równość polega na tym, że akceptuję poglądy każdego, a nie tylko swoje – podkreślił.

– Nie przypominam sobie takiej grafiki ani nic z tych rzeczy, mam słabą pamięć. Natomiast każdy ma prawo do swoich poglądów, Jan Paweł II nie jest osobą żadnego kultu i każdy ma prawo wykorzystywać jego postać. Jest osobą publiczną - to po pierwsze. A po drugie - każdy ma prawo o nim myśleć, co chce. Ja na przykład uważam go za zbrodniarza, a ktoś inny może go podziwiać – stwierdziła kandydatka.

„III LO w @gdansk - chodziło tam mnóstwo gdańszczan nawet @Dulkiewicz_A - trwają wybory prezydenckie - chłopak na debacie pyta kandydatkę o mema szkalującego JPII a dziewczyna twierdzi, że nic nie pamięta a JPII BYŁ ZBRODNIARZEM. Nauczyciele nie reagują. Wychowujemy potwory” – pisze na Twitterze dziennikarz Maciej Naskręt, który opublikował nagranie.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura