Szukaj
Konto

Szef PiS: Trzeba by rolnicy łączyli się w większe grupy, wtedy ceny nawozów mogą być niższe

09.10.2021 13:30
Szef PiS: Trzeba by rolnicy łączyli się w większe grupy, wtedy ceny nawozów mogą być niższe
Źródło: fot. PAP/Piotr Polak
Komentarzy: 0
Trzeba, by rolnicy łączyli się w większe grupy, grupy producenckie, wtedy ceny nawozów mogłyby być niższe - mówił w sobotę w Przysusze prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński podkreślił, że program Polski Ład jest potrzebny dla polskiej wsi, bo dzięki niemu możliwe byłoby zmniejszenie różnic między miastem a wsią.

- On jest po to, żeby w ciągu najbliższych lat te różnice zniwelować, zmniejszyć, a w końcu zlikwidować - zapowiedział lider PiS. Dodał, że ten okres nie powinien być zbyt długi.

Przyznał jednocześnie, że w rolnictwie "są sprawy, które bolą". Jak dodał, jedną z nich są ceny nawozów, które bardzo się podniosły, ponieważ gwałtownie rośnie cena gazu, choć - jak zwrócił uwagę - w ostatnich dniach ceny części nawozów spadły.

- Najważniejszym rozwiązaniem, które by poprawiło sytuację rolników byłaby możliwość zakupu prosto od producenta, bez pośredników, bo to oszczędziłoby 200-300 zł na tonie. Nie jest to łatwe - zauważył Kaczyński.

- Trzeba po prostu, by rolnicy łączyli się w większe grupy, grupy producenckie, jeśli są jakieś spółdzielnie, to można wykorzystać, i kupowali jakby zbiorowo. Wtedy te ceny mogą być obniżone - dodał lider PiS.

Jak dodał, ceny gazu na pewno kiedyś spadną, ale sprawa cen nawozów jest rzeczywiście problemem. - Mówię o tym, żeby polska wieś wiedziała, że my to widzimy i o takich sprawach nie zapominamy - podkreślił Kaczyński.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 09.10.2021 13:30
Źródło: PAP