REKLAMA

Ups… Onet nabrał się na wpis „Człowieka Bobra”? Internauci publikują screeny

Jedną z zabaw na Twitterze jest podszywanie się twitterowych żartownisiów pod innych twitterowiczów. Trzeba to odróżniać od fałszerstw dokonywanych w złej wierze, a można to zrobić zwyczajnie sprawdzając adres profilu. Ten kto tego nie zrobi i da się nabrać staje się przedmiotem uzasadnionych żartów.
 Ups… Onet nabrał się na wpis „Człowieka Bobra”? Internauci publikują screeny
/ fot. Twitter / Platforma Obywatelska


Jeden z „mistrzów” tego twitterowego żartu, szerzej znany jako „Człowiek Bóbr”, tym razem podszył się pod prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i opublikował wpis, w którym apeluje do internautów, by podawali dalej informację o zmianie lokalizacji niedzielnej manifestacji z Placu Zamkowego na Plac Konstytucji.

Jak twierdzą internauci, na wpis „Człowieka Bobra” nabrali się nawet… dziennikarze serwisu Onet prowadzący relację live z warszawskiej manifestacji.

„I kiedy największy portal w Polsce publikuje w relacji live fakeowy tweet (wprowadza w błąd) od Człowiek Bóbr myślisz, że dziennikarstwo to jednak co innego niż proste przeklejenie bezmyślnie…” – pisze Paweł Nowacki.„W Onecie polecą głowy xD Rzetelne dziennikarstwo” – pisze z kolei poseł Konfederacji Witold Tumanowicz.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura