„Gdyby Lech Kaczyński żył, to wstydziłby się za swojego brata. Stałby tutaj z nami”. Szokujące słowa Biedronia [WIDEO]

Musimy obiecać, że wszystkim Polakom i Polkom będzie żyło się godnie. Chciałbym was prosić, abyśmy byli solidarni zawsze ze wszystkimi mniejszościami – mówił podczas manifestacji przeciwko decyzji TK lider Lewicy Robert Biedroń.
 „Gdyby Lech Kaczyński żył, to wstydziłby się za swojego brata. Stałby tutaj z nami”. Szokujące słowa Biedronia [WIDEO]
/ fot. YouTube


– Zostajemy, od kiedy w referendum zdecydowaliśmy, że nasz wybór cywilizacyjny, to Polska w Unii Europejskiej. Z tego miejsca, dziś, musi iść jasny sygnał – mówił ze sceny lider Lewicy Robert Biedroń i przypomniał, że tragicznie zmarły prezydent Lech Kaczyński podpisał Traktat Lizboński.

– Gdyby Lech Kaczyński żył, to wstydziłby się za swojego brata. Gdyby Lech Kaczyński żył, to stałby tutaj z nami – dodał.

– Musimy obiecać, że wszystkim Polakom i Polkom będzie żyło się godnie. Chciałbym was prosić, abyśmy byli solidarni zawsze ze wszystkimi mniejszościami. Dziś przychodzą po kobiety, pielęgniarki, nauczycielki, a jutro przyjdą po nas. Solidarność naszą bronią! – stwierdził.

 

Manifestacja po decyzji TK

 


Na Placu Zamkowym w Warszawie po godz. 18 rozpoczęła się manifestacja poparcia dla obecności Polski w Unii Europejskiej. Inicjatorem wiecu jest lider PO Donald Tusk. Obok, na Podwalu, trwa również pikieta pod hasłem "Wybieram Polskę" środowisk narodowych.

Uczestnicy prounijnej manifestacji przyszli z flagami UE oraz sztandarami w barwach narodowych. Część z nich ma transparenty z hasłami popierającymi obecność Polski w Unii oraz tęczowe flagi. Uczestnicy wiecu skandują hasło „Zostajemy!". Podczas demonstracji głos zabrali m.in. szef PO Donald Tusk, były premier Leszek Miller, Powstaniec Warszawski Wanda Tkaczyk-Stawska, polityk PSL Jarosław Kalinowski czy pisarka Katarzyna Grochola.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe