REKLAMA

[FOTO] Paskudna manipulacja GW. Materiał o protestach ilustrują zdjęciem sprzed lat. Już poszło w świat

Na Placu Zamkowym w Warszawie obyła się zwołana przez Donalda Tuska, pomimo ostrzeżeń Sanepidu demonstracja poparcia dla pozostania Polski w Unii Europejskiej. Szokujące "informacje" na temat frekwencji podała rzecznik warszawskiego ratusza, która napisała, że na demonstracji było 80-100 tysięcy osób. Jednak to nie koniec manipulacji.
fake news [FOTO] Paskudna manipulacja GW. Materiał o protestach ilustrują zdjęciem sprzed lat. Już poszło w świat
fake news / Pixabay.com

Piętnaście godzin temu, czyli ok. 20.00 10 października, profil Wyborczej na Facebooku, opublikował zdjęcie demonstracji. Problem w tym, ze to samo zdjęcie posłużyło mu już dwa lata temu. Internauci szybko dostrzegli, że na zdjęciu ludzie są koszulkach z krótkim rękawkiem, choć wczoraj było dość chłodno, mieli również banery z hasłem "Konstytucja", które, biorąc pod uwagę wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. wyższości polskiego prawa nad unijnym, z punktu widzenia protestujących i GW, "przestało być aktualne".

Post z wczoraj:

.

Post sprzed dwóch lat:

.

Co ciekawe zdjęcie może być jeszcze starsze, ponieważ zostało użyte w materiale Radio Svoboda z... 2010 roku. Choć możliwe, że zostało tam dodane później (W 2010 roku hasło "Konstytucja" nie było jakoś szczególnie pośród obecnej opozycji modne, nie 

Niestety manipulacja Wyborczej, "idzie już w świat"...

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura