REKLAMA

Premier Morawiecki zapowiedział wprowadzenie ulgi sponsoringowej dla przedsiębiorców

- Celem ulgi jest silniejsze powiązanie lokalnych firm z ich otoczeniem, np. szkołami wyższymi, które będą na ich potrzeby uczyć młodzież, czy z miejscowymi ośrodkami kultury (sponsoring wydarzeń, wystaw, zakupów zabytków do muzeów, renowacja zabytków) albo sportu (objęcie patronatem szkoły sportowej czy lokalnego zespołu) - zaznaczył premier Morawiecki.
 Premier Morawiecki zapowiedział wprowadzenie ulgi sponsoringowej dla przedsiębiorców
/ flickr.com / Kancelaria Premiera / Public Domain Mark 1.0

- Sport to zdrowie i forma realizacji osobistych ambicji. To świetny sposób hartowania ducha, kształtowania charakteru z pożytkiem dla rodziny i całego społeczeństwa. To jedna z najlepszych metod promocji państwa. Sport to, nie ukrywajmy, również świetny biznes. Są nimi oczywiście również kultura i nauka. Sposób, w jaki można połączyć przyjemne z pożytecznym. I mój rząd również chce związać ze sobą te aspekty - biznesowy i sportowy, naukowy i kulturalny - z pożytkiem dla przedsiębiorców, sportowców, naukowców i artystów.

- napisał na Facebooku premier Morawiecki.

- W jaki sposób? Wprowadzając ULGĘ SPONSORINGOWĄ dla przedsiębiorców! Odpowiednie przepisy zostały już uchwalone przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Są to zmiany podatku CIT zakładające, że sponsor, ponosząc koszty na klub sportowy lub wspierając kulturę i naukę, może te koszty podwójnie wykorzystać podatkowo:

➡️ Wyliczając sobie podstawę podatkową (przychody minus koszty)

➡️ Odejmując 50% takich kosztów od już wyliczonej podstawy opodatkowania, czyli 150% kosztów na sport/kulturę/szkolnictwo wyższe i naukę.

- wskazał szef rządu.

- Celem ulgi jest silniejsze powiązanie lokalnych firm z ich otoczeniem, np. szkołami wyższymi, które będą na ich potrzeby uczyć młodzież, czy z miejscowymi ośrodkami kultury (sponsoring wydarzeń, wystaw, zakupów zabytków do muzeów, renowacja zabytków) albo sportu (objęcie patronatem szkoły sportowej czy lokalnego zespołu).

- zaznaczył premier. 


Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura